досвід

«Досить фіолетових корів, хочеться хард скілів»: співвласниця бренду TSE TOBI про курс стратегічного маркетингу

Ірина Піруцька, співвласниця бренду TSE TOBI, 4 роки створює відривні календарі, які купують тисячі людей. Але будь-якому бізнесу потрібно зростати та розширюватися. Чому вона боялася онлайну та яку проблему їй допоміг вирішити курс Наді Перевізник Strategic Marketing, читайте у Projector Mag.
Ірина Піруцька з блокнотами

Рухатись у інтуїтивному напрямку

Нашому бренду TSE TOBI вже 4 роки. Особисто я займаюся в ньому креативом, впровадженням ідей і подальшим просуванням продукту на ринку. Але, чесно кажучи, це робиться без належних знань, а скоріше більш інтуїтивно. Я завжди розуміла, що колись треба буде змінити цю систему. І от настав час систематизувати старі знання і накопичити нові. У маленьких брендів зазвичай багато досвіду, але майже відсутня систематизація. Наприклад, я не надто добре вміла рахувати ефективність та бюджети. А для переходу на новий етап тобі просто необхідні ці знання.

Зараз ми хочемо розширювати лінійку продуктів. Але робити це вирішили грамотно. Усі 4 роки головним маркетологом у TSE TOBI була я. Досить довго я пояснювала певний успіх бренду везінням, але справа була не тільки у ньому. Нам дійсно пощастило, що ми потрапили в аудиторію. Але ми досить довго працювали над тим, щоб створити унікальний та якісний продукт. Зараз організатори київських маркетів часто говорять, що не можуть не запросити нас, бо багато людей йде саме на нас — у нас є той продукт, який сьогодні їм потрібен, і якого раніше не було.

Здається, Джефф Безос говорив, що не дуже круто, коли багато твоїх грошей йде на маркетинг. А круто, коли твій продукт сам себе просуває без величезних бюджетів на рекламу. Це майже наш випадок. Коли ми тільки запустилися, у мене навіть не було свого акаунту в Інстаграмі. Відповідно, я не дуже розуміла внутрішню кухню: які блогери круті, які не дуже, які накрутили своїх підписників, а у кого жива аудиторія. І головне — я не знала, де брати блогерів.

Через сарафанне радіо я знайшла блогерку з 7 тисячами підписників, яка розповіла про наші календарі у своєму акаунті. Я написала їй досить пронизливий лист з подякою. Але тоді мені здавалося, що блогери роблять послугу, розповідаючи про бренд, а це не зовсім так. Блогери для того й існують, щоб співпрацювати з брендами. Це коллаба, а не послуга, але я тоді цього теж не знала. Після цього купа блогерів самі мені написали з пропозицією прорекламувати наш продукт. Я була щаслива, тому що ми розкрутилися.
блокноти бренду з надписом «Твій особливий рік»

Не поїхати у відпустку заради навчання

Ще до навчання у Проджекторі у мене було стійке переконання, що кураторка Надя Перевізник може чомусь навчити. І це точно допоможе нашому бренду розвинутися. Я пішла на курс за рекомендацією моєї знайомої Юлії Кочетової, яка трохи раніше вже закінчила цей курс.
Історію Юлії читайте в нашому матеріалі в блозі «"Шок від кризи ми пережили красиво": співзасновниця Veterano Brownie про навчання стратегічному маркетингу».
На курсі я дізналася про софт і хард скіли, які повинен прокачувати кожен маркетолог. Так от, софт скіли у мене були досить розвинені, а хард скіли десь пасли задніх — я їх майже не використовувала в роботі, що і було моєю помилкою. Тепер я почала більше прораховувати та працювати з аналітикою. На курсі я зробила це вперше і почала випрацьовувати системний підхід. Впевнена, що це дуже допоможе нашому проєкту.

У мене був вибір — поїхати у гори або ж піти на навчання у Проджектор. Я обрала друге і не жалкую. Спочатку я хотіла поєднувати: вдень відпочивати, а ввечері вчитися. Але моя знайома сказала, що навчання вимагає іншого ритму і що деякі студенти навпаки, беруть відпустку, щоб вчитися на курсі Наді Перевізник.

Курс дає максимально повне розуміння основ маркетингу та цілком виправдовує свою назву. Далі можна занурюватися в діджитал або в стратегію — кожен вирішує сам. Онлайн виявився дуже класним форматом, місцями навіть більш зручним, ніж офлайновий, всупереч моїм очікуванням. Перед стартом курсу мені здавалося, що я не зможу самоорганізуватися, я не розуміла, як будуть проходити вебінари, боялася, що буду трохи забивати на заняття. У реальності все виявилося набагато крутіше.

У підсумку в онлайні мені сподобалося більше: я сама обирала, коли слухати нову лекцію, можна було вімкнути її в дорозі чи готуючи вечерю. Ти не залежиш від розкладу куратора і можеш переслуховувати лекцію декілька разів, якщо щось не зрозумів одразу.
фото Ірини вдома

Додати довготривалих стратегій

Я йшла на курс з метою розширити лінійку своїх продуктів, і шукала можливість зробити це найбільш ефективно. Головна проблема мого бізнесу — сезонність. Наш основний продукт — відривний календар. І я хочу розширюватися свідомо — не продавати лише заради продажів і не перетворюватися у магазин канцелярії. І в цьому питанні експертиза Наді мені дуже допомогла.

Раніше було як: вранці запуск, ввечері пишеш дизайнеру, що потрібна картинка, вранці пишеш таргетологу, що картинка є і можна запускатися. Так більше не буде: тепер я працюю лише з довготривалими стратегіями. Надя відзначила мою курсову і це дуже круте відчуття, коли ти розумієш, що твій дипломний проєкт не тільки допомагає твоєму бренду, але і знаходить відгук у професіонала.

Тепер я відчуваю, що я можу закривати набагато більше маркетингових задач. Мені цікаво бути маркетологом власного проєкту, експериментувати й впроваджувати свої ідеї в життя.

Коли я йшла на курс, то паралельно читала про «Фіолетову корову» Сета Годіна. Поради в цій книжці, як на мене, ну дуже очевидні. Коли я побачила цю книгу у списку, який нам дала Надя, то сказала щось на кшталт: «Досить фіолетових корів, хочеться хард скілів». Це був такий крик душі. До курсу мені точно не вистачало конструктиву, бо хотілося рахувати бюджети та прораховувати ефективність. І курс абсолютно точно це мені дав.
Отримати власний досвід навчання та дізнатися, як допомогти своїй справі, можна на курсі Strategic Marketing. А знайти роботу мрії, де зможете реалізувати знання та навички, — у телеграм-каналі з вакансіями Advertising Цех.

Фото: Наталія Азаркіна
Авторка: Лєна Ковальчук
Courses
Сподобалась стаття?