досвід
З нуля до інтернатури в Preply: шлях студентки курсу UX Writing
Марія Братенко працювала в зовсім іншій сфері, але все змінив курс UX Writing, який привів її до інтернатури у Preply. Про своє навчання в Проджекторі та інтернатуру у великій міжнародній компанії, вона розповіла Projector Mag.
З чого все почалося?

Мій основний досвід роботи пов'язаний зі сферою Tourism/Hospitality. Один з корпоративних сегментів, які я займаюся на нинішній роботі — це сфера IT. У мене багато клієнтів, друзів, контактів і знайомих. Моя залученість і жвавий інтерес дали мені розуміння, що ця сфера зараз сильно випереджає інші. Якщо коротко, то це наше сьогодення і наше майбутнє, динаміка та життя. І це не може не зачаровувати.

І тут я побачила анонс курсу UX Writing. За першою освітою я лінгвіст, та й сама непогано пишу. До того ж у мене є досвід перекладів і створення презентацій. UX Writing — це тексти, але тільки для інтерфейсів. Це зовсім інші тексти й це цікаво.

Стів Джобс говорив, що всі найбільші відкриття 21 століття відбуватимуться на стику наук: IT і медицина, IT і біологія, IT і лінгвістика. І UX Writing частково теж про це — це зустріч лінгвістики та технологій. Потрібно було непогано володіти англійською, оскільки курс англомовний, і добре зробити тестове завдання. До речі, тестове завдання мене і закохало в курс. Це була анкета для майбутніх власників алігаторів. Хіба може курс з таким тестовим бути нудним і непотрібним?

У мене не було ніякого бекграунду в цій сфері. В групі у мене навіть виникало відчуття білої ворони, оскільки всі студенти тим чи іншим чином були пов'язані з IT, знали програми (Figma, Sketch), працювали в продуктових командах. Справлятися із завданнями мені допомогла завзятість, бажання побачити результат, щось почати й потім сказати: «Я це зробила».

Потрібно розуміти, що основна частина навчання — твоя індивідуальна робота, домашні завдання. Протягом дня я була залучена на основній роботі в готелі, а вдома на мене чекали чоловік, 2 дітей і собака. Доводилося проводити за домашніми задваннями всі вихідні, часто вечори і ночі.

Що дав курс?

Мені шалено сподобалося грати з різними відомими слоганами, а за допомогою шрифтів робити їх або смішними, або сумними, або серйозними. Кожен раз доводилося робити щось абсолютно нове. Писати тексти для додатків «Розумний будинок», працювати з упередженістю аудиторії стосовно якогось продукту, освоювати Figma і створювати юзер флоу для додатка з доставки їжі.

Мені дуже сподобався курс, його структура, логіка і подача матеріалу. Кураторка під час перевірки домашніх завдань завжди залишала багато коментарів і підказок, які, звичайно ж, допомагали. Курс дає чітке розуміння основних функцій та добре готує до старту в цій професії.

На курсі для мене все було новим. Я почала з самих азів і рухалася вперед. Я вперше дізналася, що таке CTA (Call to action). Думаю, цим все сказано.

На певному етапі ми почали працювати над проєктом для Preply. І за підсумком кожен студент повинен був презентувати свій. Моя презентація і мої ідеї сподобалися Каті (Copy Team Lead в Preply) і Жені (кураторці курсу). За результатами захисту проєкту мені запропонували пройти інтернатуру в Preply.

Якою була інтернатура?

Через карантин, інтернатура була віддаленою. Але я все одно провела чудовий час у Preply. Отримала неоціненний досвід, познайомилася з професійними й неординарними співробітниками (Copy Team — моя любов). Я попрацювала UX райтером, розібралася в Voice of Brand і в Tone of Voice. Я встигла провести Remote User Test і попрацювати з SEO текстами. Я багато дізналася про роботу рісерч команди, встигла провести глибинні інтерв'ю з клієнтом і познайомилася з славнозвісною Jira. Дізналася про User flow і User journey. І ще безліч усього, чого без інтернатури зробити б просто не змогла. Команда Preply відмінно вибудувала процеси дистанційної роботи.

Світ не стоїть на місці. Я на 100% впевнена, що постійна освіта стала життєвою необхідністю. Я хочу йти в ногу з часом і постійно отримувати нові знання. Я вірю в досвід, життєстійкість і здатність рости протягом усього життя. Якщо взяти мене на початку навчання в Проджекторі та в кінці, то це дві абсолютно різні людини.

Фото: Наталія Азаркіна
Авторка: Лєна Ковальчук
Courses
Сподобалась стаття?