Гараж

UI дизайн в Projector:
гайд по курсах

Підготували гайд для тих, хто хоче почати навчатися або поглибити свої знання у сфері вебдизайну, працюючи не з користувацьким досвідом, а з візуальною складовою.

Коротко розповідаємо про UI-лінійку Проджектора.
веб дизайн курс у Проджектор, гайд
веб дизайн курс у Проджектор

Які навички потрібні

Це курс для аболютних початківців, які або хочуть змінити професію, або зробити перші впевнені кроки. Для початку навчання знадобиться тільки власний ноутбук зі стабільним доступом до інтернету та встановленим редактором Figma.

Які навички отримає студент

На курсі Web Design Beginning студенти познайомляться із базовими наборами інструментів та основними принципами ефективної роботи з ними. Навчаться шукати та генерувати власні ідеї, а також грамотно адаптувати деякі з вже наявних. Дізнаються про відправні точки в композиції й динаміці макетів, про правильну структуру, контент й механізми ефективної роботи над макетом.

Частина часу на курсі обов'язково виділяється на адаптивний дизайн, оскільки половина всього онлайн-трафіку доводиться саме на мобільні пристрої. Студенти отримають необхідну базу для того, щоб зробити першу мобільну версію свого сайту.

Крім цього студенти отримають кілька універсальних практичних порад, як зробити веб дизайн кращим в будь-якій ситуації. Подивляться, як можна за годину намалювати приємний сайт. А головне — самотужки виконають фінальний проєкт, аби закріпити отримані знання на практиці.

Куди рухатися далі в Проджі

Найкращим варіантом буде перейти на наступний рівень — курс Web Design Junior. Для того, щоб на нього потрапити, необхідно використати отримані на курсі знання на практиці й створити кілька власних проєктів та/або зібрати мінімальне портфоліо.

Проєкти не обов'язково мають бути для реальних продуктів, це можуть бути навчальні роботи. Кураторам важливо побачити, що студент засвоїв отримані на попередньому курсі знання.
веб дизайн курс, web design junior курс у Проджектор

Які навички потрібні

На цьому курсі основний акцент — на шліфуванні практичних навичок необхідних для старту кар'єри у сфері веб дизайну. Тому для вступу на курс вже потрібно вміти працювати з одним з редакторів: Figma, Sketch, Adobe Photoshop.

Щоб підтвердити свої скіли потрібно мати портфоліо чи приклади кількох власних проєктів. Як ми писали вище, це можуть бути й навчальні проєкти, а не тільки створені для реальних замовників.

Які навички отримає студент

На курсі Web Design Junior разом з кураторами студенти будуть освоювати техніки, принципи та методології веб дизайну — від створення іконок до проєктування складних сайтів. Навчатимуться працювати з типографікою, кольорами, складними сітками. Створюватимуть адаптивний дизайн та анімацію.

Окрема увага буде приділена роботі з сайтами для e-commerce: базовій структурі й архітектурі, створенні навігації, каталогу, фільтрації, кошику. Крім того, студенти дізнаються принципи верстки та базово познайомляться із HTML/CSS.

Ми хочемо не тільки дати практичні знання, а й пояснити як ними користуватися в умовах реального ринку та конкуренції: приділимо увагу тому як зібрати портфоліо, роботі з Tilda чи Readymag, навчимося робити просте дослідження ринку й конкурентів. Отримаємо поради по спілкуванню з HR та на співбесідах.

Укінці курсу кожен студент повинен виконати практичне завдання — створити власний дизайн сайту для реального замовника.
Як приклад курсового проєкту маємо кейс дизайн-концепції сайту для бренду Mr. Pops. Прочитати про роботу студентів можна у нас в блозі, а переглянути шоуріл з анімованими елементами — ось тут.

Куди рухатися далі в Проджі

Наступним кроком може стати поглиблене прокачування конкретних навичок: анімування інтерфейсів, створення мобільних застосунків, роботи зі складними інтерфесами та інклюзивністю у веб дизайні.

Mobile Apps Design

На курсах Web Design Beginning та Junior ви отримаєте базові знання, які необхідні для створення адаптивних інтерфейсів.

Якщо ж ви хочете попрацювати саме над створенням мобільних застосунків, тоді варто звернути увагу на курс — Mobile Apps Design. Насправді це навіть не курс у звичному його розумінні, а симулятор створення мобільного стартапу з нуля.

На початку студенти генерують ідею для власного стартапу і впродовж наступних двох місяців створюють його мобільний застосунок для платформ Android та iOS. Водночас вивчають прототипування, гайди, UI-кіти, основи анімації та навіть трохи маркетингу. Розбираються як створювати красивий мобайл дизайн та як виглядає повний цикл створення продукту.

У фіналі — готовий кейс мобільного застосунку та багато практичних робіт, які можна використовувати для портфоліо.
UX UI курси Проджектор, на фото стікери на склі

UX/UI Animation

На цьому курсі можна прокачати роботу з анімацією. Протягом трьох місяців студенти вивчають всю основну теорію та одразу ж використовують її на практиці. Серед тем: основи анімування інтерфейсів, анімування ілюстрацій, робота з кнопками, лоадерами та іконками.

Студенти навчаються працювати з 3D в програмах After Effects та Cinema 4D, а також дивитися на анімацію очима розробника й створювати грамотне завдання.

Отримані на курсі UX/UI Animation скіли можна застосовувати для створення анімованих дизайн-систем, просунутих та експериментальних анімацій, а також нових видів взаємодії.

Це все допоможе спростити шлях користувача та підвищити його залученість. Недарма ж топові компанії (на кшталт Uklon, Monobank, Uber, Google, Netflix) впроваджують анімацію у своїх додатках
Уже на першому наборі наші студенти створили анімацію для трьох додатків від реальних замовників (FreeTour, FASTOGO, Better Me) та занімували лендінг-пейдж для київського Design Battle від студії Vintage.

Smart Interface Patterns

Smart Interface Patterns — курс для тих, хто хоче аби його дизайн вирізнявся на тлі інших.

Що потрібно? Бути готовим експериментувати, забувши про звичні паттерни. Що отримаєте? Знайдете стратегію і набір конкретних рішень для створення інновативних, корисних і зручних інтерфейсів.

Упродовж двох місяців студенти розглядатимуть велику кількість вже реалізованих рішень, зокрема й дуже складних. Звернуть увагу на всі варіанти компонентів на сайті: фільтри, акордеони, кнопки, каруселі, календарі, таймлайни тощо.

Куруватимуть весь процес Віталій Фрідман, головний редактор Smashing Magazine і дизайнер інтерфейсів, та Олександр Кім, Product Designer в Arxel.

Inclusive Web Design

Курс Inclusive Web Design — для тих, хто хоче зробити свій дизайн максимально універсальним та доступним.

Упродовж курсу студенти вчаться розрізняти й дизайнити функції, що допомагають сайтам і додаткам нікого не дискримінувати: ні людей з інвалідністю, ні тих, у кого слабкий інтернет, старий девайс чи засліплює сонце з вікна.

Ви дізнаєтеся про особливості зору людини та дизайн-стандарти у сфері доступності. Вивчите вимоги до колірного контрасту, форматування текстових блоків, розміру інтерактивних елементів та відстані між ними.

Усі дев'ять лекцій доступні абсолютно безкоштовно. Якщо ж ви хочете отримати фідбек від кураторів та одразу ж спробувати все на практиці — стежте за розкладом відповідного воркшопу на нашому сайті чи в соцмережах.
Читайте також 8 простих порад від кураторів курсу про те, як перевірити дизайн сайту або застосунку на інклюзивність.
Сподіваємося, цей текст допоміг розібратися, який напрямок вам найбільш цікавий та відповідає наявним навичкам. На всіх курсах та професіумах у нас багато практики та постійний фідбек від кураторів.

Якщо все ж залишилися питання чи уточнення, наші менеджери завжди готові допомогти та проконсультувати. Зв'язатися можна за телефоном (+380 97 015-92-72) або ж надіслати лист на пошту – hello@prjctr.com.ua.
Автор: Денис Пристай
Фото: Наталія Азаркіна
Гараж
Сподобалась стаття?