ГАРАЖ
Книжки про шрифтовий дизайн й типографію
Інколи, щоб почати щось важливе — треба прочитати щось важливе. Якщо ви закохані в шрифти не менше за нас, то пропонуємо цікаву шрифтову книжкову добірку, де все лише про букви.

Зібрали книжки зі шрифтового дизайну й типографії, які точно занурять вас в це ремесло. Нагадуємо, що на практиці працюємо зі шрифтами на курсі Sans Serif Fonts.
Ян Чихольд
«Образ книги»
Збірник есе відомого європейського типографа і дизайнера Яна Чихольда. Він займався книжковою справою більше 40 років і, звичайно, знав про літери та шрифти майже все. До книги увійшли найважливіші статті Чихольда про типографію і естетику книг, які він публікував в європейських журналах в різний час. За життя автор написав понад п'ятдесят книг про шрифти і історію шрифтового дизайну.
Ян Чихольд
«Зразки шрифтів»
Збірка шрифтових прикладів, яку склав Ян Чихольд. До видання потрапили дуже гарні шрифти, які можна вважати зразками для наслідування в шрифтовому дизайні. Чихольд ретельно аналізує форму і те, як влаштовані букви, розбирає погані й хороші шрифти, пише про використання великих і малих знаків, літери та міжрядкові відстані. У 1965 році автора книги піднесли до рангу Почесного королівського дизайнера.
Ян Чихольд
«Нова типографія»
Ця книга була вперше опублікована в 1928 році і майже одразу стала маніфестом сучасної типографії. Це дослідження охоплює широке коло питань — від історії мистецтв до зростаючої ролі фотографії в графічному дизайні. Ян Чихольд сформулював чіткі й лаконічні правила оформлення друкованих видань. Видання буде корисним для шрифтових дизайнерів, ілюстраторів та всіх, хто цікавиться історією графічного і шрифтового дизайну.
Герман Цапф
«Філософія дизайну Германа Цапфа»
До книги увійшли статті та лекції відомого дизайнера Германа Цапфа з каліграфії, шрифтового дизайну й типографії, а також каталог його шрифтів. Автор охоплює широке коло питань, пов'язаних з розробкою і застосуванням шрифту в минулому, сьогоденні і майбутньому. У книзі ви знайдете багато каліграфічних і шрифтових робіт автора. За своє життя Цапф створив понад 200 шрифтів, серед яких Palatino, Aldus, Optima, Zapfino і Zapf Book.
Юрій Гордон
«Книга про букви від Аа до Яя»
Можна сказати, що це енциклопедія для шрифтових дизайнерів, які працюють з кирилицею. Автор ретельно аналізує кожну букву алфавіту і навіть відповідає на питання, чому кириличні шрифти часто не настільки гарні, як шрифти латинські. Історія шрифтів, термінологія, види, типи, рими, властивості і конструкції букв. Крім іншого, автор робить акцент на логотипах та на інших елементах типографії і візуальної комунікації.
Роберт Брінгхерст
«Основи стилю в типографії»
Книга була видана в 1992 році і дуже швидко стала професійним бестселером в світі англомовної типографії. Вона перевидавалася з виправленнями та доповненнями багато разів, була переведена на чимало європейських мов. У 2005 році її автор, Роберт Брінгхерст, істотно доповнимо видання. Він розглядає дизайн окремих символів шрифту і цілих алфавітів, а також макети сторінок, включаючи виноски, поля і таблиці. Згадує багато шрифтових майстрів, починаючи з XV століття до сьогодення.
Ерік Шпікерманн
«Про шрифт»
У цій книзі на простих і звичних прикладах показано, що типографія — потужний інструмент доступний всім, кому є що сказати. Ви зрозумієте, як з'явилися різні гарнітури, де їх використовувати і чому людству постійно потрібно ще більше шрифтів.
Еміль Рудер
«Типографія. Посібник з оформлення»
Книга, яку за 50 років час від часу перевидають величезними тиражами. Автор розглядає всю типографію як окремий і дуже особливий вид мистецтва. Напрямок, що показує як візуально сприймати пластику, ритм і контрасти різних шрифтових композицій. Приклади Еміля Рудера — це скоріше про мистецтво дизайну, ніж про суху шрифтову комерцію.
Джеймс Фелічі
«Посібник з типографії»
Важлива книга з типографії, якщо ви щодня з нею стикаєтеся та працюєте. Розглядає принципи вибору і застосування шрифтів в різних сферах.
Річард Пулін
«Школа дизайну: шрифт»
Типографія для студентів, випускників і дизайнерів-самоучок. Це ваш гайд і практичний посібник, з якого ви дізнаєтеся правила і методи роботи зі шрифтами. Певним чином шрифт — це унікальний інструмент для будь-якого графічного дизайнера. Треба лише навчитися ним керувати.
Володимир Лесняк
«Відтворення шрифтової спадщини»
Якщо ви професійно вивчаєте шрифти, то ця книга буде гарним доповненням до вашої бібліотеки. Всередині на вас чекає 40 цікавих шрифтових адаптацій.
Якщо самих книжок мало, то чекаємо вас на курсі Кирила Ткачова Sans Serif Fonts, де ви власноруч створите свою шрифтову гарнітуру.
Гараж
Сподобалась підбірка?