досвід
Створюємо свій мультфільм без бекграунду в професії: історія з курсу 2D Animation
До курсу 2D Animation в Projector Катерина Тимофієнко не знала, як створювати свої мультфільми. Але 3 місяці інтенсивних занять і постійна практика допомогли зробити професійний ривок — в якості своєї дипломної роботи вона зробила повноцінну короткометражку з тверкаючою корівкою. Як у неї це вийшло, Катерина розповіла Projector Mag.
Про зовсім нову для себе індустрію
Я працюю художником-ілюстратором і займаюся живописом, а тому малюю постійно. Але анімація була для мене абсолютно новим напрямком. Я і раніше замислювалася над тим, що було б класно вивчити анімацію. Але тут побачила пост в соцмережі про те, що в Проджекторі триває набір на курс 2D Animation. До того ж раніше я вже чула хороші відгуки про курси від Проджектора. Мені пощастило, що у мене в цей момент якраз з'явився час на навчання.

Знань і навичок в цій області у мене не було, але мені дуже хотілося навчитися створювати анімацію. Як такого бекграунду в цій сфері у мене не було. Можна сказати, що я починала з нуля, все для мене було новим і багато що давалося досить складно.

Легше і найприємніше було працювати зі своїми персонажами. Коли в анімації вже є історія, а не просто механічний рух. Це був дуже цікавий процес. А от розбиратися з новим для мене програмним забезпеченням було скдадно. Доводилося представляти персонажа в об'ємі й малювати в різних ракурсах.

В рамках курсу я зробила свій короткометражний мультфільм. Я майже нічого не переробляла, оскільки правок було мало. Проте процес виявився дуже тривалим і трудомістким. Навіть після здачі диплома я ще понад місяць доробляла мультфільм і доводила його до фінальної стадії.
Персонаж, сюжет й мотивація
Спочатку я придумала персонажа і сюжет. Потім поступово почала шукати референс, музику, думала над розкадруванням, ракурсами й текстом. І коли вже зібрала все це докупи — виявилося, що хронометраж мого мультфільму склав хвилину. Плюс потім ще для краси додала кілька фрагментів. Але вирізати я нічого не хотіла, бо це б моєму мультфільму зашкодило.

Куратор курсу Олег Маламуж дуже допомагав мені та підтримував протягом всього курсу. Я дивилася вебінари повністю і слухала коментарі не тільки до своєї роботи, але й коментарі до робіт інших студентів. Це теж дуже допомогло і було корисним в процесі навчання.

Дуже важливо обрати тему і персонажа, які подобаються і зрозумілі особисто вам. Тоді їх буде приємно малювати. Я отримувала величезне задоволення, коли малювала корову, яка танцює тверк серед ночі в полі й крутить вим'ям в такт музиці. Бо це було дійсно весело.

Найбільшою мотивацією для мене було те, що до суботнього вебінару потрібно було зробити певну частину роботи, тому що у нас був чіткий графік. Але щосуботи куратор Олег Маламуж нас хвалив і підбадьорював.
Трудомістка анімація
Я сама дуже люблю мультики студії Illumination, особливо мультфільм Sing. З 2D анімації, звичайно, мене дуже надихнув «Клаус» іспанського режисера Серхіо Паблоса. Зараз я працюю над своїм шоурілом і хотіла б далі розвиватися в сфері анімації. Ми вже разом з нашим куратором Олегом Маламужем і ще кількома студентами взяли участь в розробці одного анімаційного проєкту.

Мені здається, що у всіх студентів в нашій групі, які довели проєкт до кінця і витратили багато сил на роботу, вийшло дуже круто. Головне пам'ятати, що мальована анімація це дуже довгий і трудомісткий процес. Потрібно тверезо оцінювати свої сили та час, особливо якщо ви в цьому новачок, яким була я.
На курсі 2D Animation студенти опановують анімацію з практичного боку. Вивчають принципи й особливості головних анімаційних шкіл — американської, французької та японської.

Розберемося, як в анімації створювати біг, ходу та політ. Попрацюємо з мімікою, таймінгом та спейсінгом. А в фіналі курсу створимо власну анімацію.

Редакторка:
Лєна Ковальчук
Роботи: Катерина Тимофієнко
Досвід
Сподобалась стаття?