досвід

Від студентки до замовниці один набір: досвід випускниці Employer Branding

Якось Таня Старосветська отримала від своєї менеджерки лінк на лекцію Каті Дробот. Консультанка з рекрутмент маркетингу в ІТ-компанії GlobalLogic уже знала, що хотіла б заглибитися у тему бренду роботодавця, тож минуло буквально 2 дні до її реєстрації на курс Employer Branding. І буквально два місяці до пропозиції команді у GlobalLogic стати наступним замовником курсового проєкту. Про свій досвід випускниця розповіла для блогу.
портрет Тані Старосветської

Про бажання зануритись у бренд роботодавця

За весь свій шлях від університету до сьогодні (тобто близько семи років) я займалася маркетингом в ІТ-компаніях. Рекрутмент маркетинг досить новий напрям в Україні й мені дуже хотілося дізнаватися про нього більше. Щоб розібратися сповна, я потребувала чиєїсь експертизи, яку зможу застосувати в своїй роботі.

Якось моя менеджерка надіслала лінк на подію у Facebook і сказала, що чула про Катю Дробот. Мене запитали, чи хотіла б я піти на курс — і я погодилась. Між заповненням анкети та моєю згодою пройшло дуже мало часу, тож я стала студенткою буквально протягом кількох днів. Весь наступний період видався супер інтенсивним: це були останні місяці перед кінцем року, коли зазвичай активно шукають і залучають людей. Тому те, що я вчила на курсі, потрохи впроваджувала і в роботі. Водночас кожна лекція дозволила подумати на перспективу, як ту чи іншу ідею втілювати далі.

ІТ-ринок дуже динамічний і через це можуть швидко виникати дуже різні запити. Ми постійно шукаємо фахівців з абсолютно різними скілами по всій Україні. Кожна така аудиторія по-своєму унікальна, навіть за промоканалами, де її варто шукати. Тож мій біль був у тому, що попри наявність певної тактики (наприклад, підготували й запустили промо), потрібна якась система. Я очікувала від курсу розуміння, як спланувати кроки на наступний рік: аби не просто ми шукали інженерів, а й вони подавалися на позицію, тільки почувши назву компанії.
фото Тані Старосветської

Три золоті складові курсу


Робота з стратегією. Мені не вистачало принципів побудови стратегії, розуміння того, що тактика — це теж добре, але все одно має бути загальний напрям. Аналітика, як можливість виміряти стратегію, дуже важлива. На курсі я дізналася, як можна виміряти задоволення компанією зовні та зсередини. Я зрозуміла, що треба не просто ставити доречні запитання, але й заздалегідь продумувати, як нам допоможе та чи інша відповідь, яку інформацію зможемо отримати як результат. Катя поділилась навіть літературою для того, щоб навчитися складати правильні опитування.

Ціннісна пропозиція роботодавця. Цю річ ми повністю прийняли в роботу і це стало великим кроком для розвитку. Для нас вкрай важливо, щоб не тільки люди всередині компанії розуміли її цінності, але й кандидати, дізнаючись про нас та наші цінності знаходили те, що відгукується для них. Саме так ми прагнемо знайти «своїх людей. Тому завдяки курсу я побачила багато прикладів EVP інших компаній та надихнулась на зміни.

Комунікації. Хоча цей напрямок найменше зазнав змін, це теж допомогло покращитися. У контексті курсу з'явилися додаткові ідеї. У сучасних реаліях уже недостатньо просто запустити промо відкритих позицій; потрібен такий собі reason to believe: чому саме ваша компанія? Яка в цьому вигода? І тут уже важливу роль завжди зіграє і репутація компанії, її цінності і те, як вона комунікує з аудиторією.
Таня Старосветська на фоні Дніпра

Інсайти з навчання


З Катею комунікація склалася просто ідеально: вона легка на нові ідеї та дослухається до студентів. Наприклад, коли на вебінарі запитувала, як щось проводять у вашій компанія, зустріч стає справжньою дискусією. І це ще один сюрприз курсу: люди не просто сидять і слухають викладача, а включаються й обмінюються досвідом. При цьому, ми жодного разу не бачили одне одного вживу, але досі дуже чекаємо можливості зібратись офлайн.

Серед запрошених спікерів мені найбільше сподобалася Анна Великоіваненко. Вона прочитала лекцію про Employer Value Proposition та пізніше приєдналася до Q&A сесії, тому ми добре відчули персональний зв'язок. Я впевнена, що у всіх залишились би геть інші враження, якби ми просто прослухали лекцію й зробили домашнє завдання.

Крім курсу я в той же час двічі на тиждень мала уроки з англійської. І з записом лекцій курс просто став подарунком для мого графіку. Це дозволяє переглядати відео у будь-який зручний час, тож навіть із великим навантаженням на роботі є можливість надолужити матеріал. Зрештою, я не мала відчуття додаткової напруги. Це дуже співзвучне з думкою: якщо обрати професію, яка подобається, то й не доведеться працювати.

фото Тані Старосветської

Про роботу з замовником та трансформацію в замовника


Протягом курсу ми групами працювали над проєктом для компанії Ajax. Паралельно це допомагало вишукувати інсайти для себе та своєї роботи. Після фіналу лекцій ми вже мали уявлення про підготовку стратегії й протягом двох тижнів її формували. Щоб знайти відповіді на всі запитання, обговорювали їх на вебінарах. Кожна група захищала роботу перед замовником і слухала його фідбек. Круто, що в онлайн-форматі нам не було багато відомо про напрацювання інших груп, але кожен старався над своїм проєктом. Мабуть, найкраще те, що кожна команда презентувала унікальне бачення.

Усіма цими враженнями я ділилася з колегами. І якось почула запитання від менеджерки: «А чому б і нам не спробувати стати замовником?» Я запитала Катю, чи не планує вона запускати курс ще раз. Це було під час останніх тижнів мого набору і я дізналась, що наступний набір стартує буквально через місяць. До запуску ми проговорили цілі GlobalLogic, а кураторка пояснила, якої можна чекати допомоги від студентів.

Мене ще більше мотивувало те, що я сама нещодавно була студенткою. Я розуміла, як все рухатиметься і знала навіть, як краще комунікувати. А особливо — як важливо підтримувати будь-які пропозиції, адже жоден студент не може знати повноцінно внутрішню кухню компанії, проте може дати безцінний фідбек зі сторони.

Сподіваюся, що з новою групою вдасться отримати ще більше цінних інсайтів і порад, які можна втілити ще. Зрештою, дуже хотілося б, щоб наступні покоління підтримували гасло networking & feedback are gifts. В умовах активної щоденної роботи дуже цінно мати можливість ось так поспілкуватися і обмінятися досвідом.
Через кілька місяців після цього інтерв'ю група курсу Каті Дробот завершила проєкт для замовника-компанії, де працює Таня. У блозі Projector Mag ми розповіли, яким став цей проєкт.
Дізнатися, як розробити ефективну стратегію розвитку бренду роботодавця та втілити знання у проєкті від реального замовника можна на курсі Employer Branding.

Історію записала: Тоня Чундак
Фото: Наталія Азаркіна
Досвід
Сподобалась стаття?