Гараж
6 проєктів та експериментів на межі дизайну, етики та життя
dezeen.com
Інтерактивна відеоінсталяція «Do I own my body?»
Спекулятивний експеримент

Авторка: Anfi Sa
Інсталяція і є, власне, експериментом. Ця робота — про суб'єктивний досвід володіння частинами тіла та ототожнення себе з власним тілом. Чи можна експериментально маніпулювати цим глибоким індивідуальним відчуттям? Чи може частина нашого самовідчуття перенестися в місце поза тілом? Це дослідження базується на ілюзії гумової руки та досвіді поза тілом.
Anti-AI mask
Мінімалістична маска дозволяє уникати механізмів розпізнавання обличчя

Авторка: Ева Новак
Дизайнерка розробила маску, яка буквально робить обличчя власника невидимим для алгоритмів розпізнавання обличчя. Новак розробила маску Інкогніто, тим самим повертаючи конфіденційність та анонімність, які, на її думку, ми втратили через камери з системою ідентифікації обличчя.

Описана дизайнеркою як «ювелірна прикраса для обличчя», основа маски складається з довгої латунної дуги, який за формою відповідає контурам обличчя, та вигинається за вухами, як пара окулярів. Маска сконструйована з трьох основних елементів, які працюють разом, щоб зробити обличчя власника «невпізнаваним» для камер. Це два металеві кола, що розташовані нижче очей власника, і прямокутний елемент між очима.
Щодня за нами стежать сотні камер. Системи розпізнавання обличчя стають досконалішими. Вони здатні розпізнати наш вік, настрій чи стать і точно узгоджують нас із базою даних — концепція зникнення в натовпі припиняє своє існування. Це має величезне значення у сфері безпеки та виявлення небезпечних угрупувань. З іншого боку, в якому напрямку буде розвиватися нагляд за суспільством?

польська дизайнерка
Capsula Mundi
Органічні кокони в майбутньому перетворять мертві тіла на дерева

Автори: італійські дизайнери Анна Чітеллі й Рауль Бретцель
Це експериментальний спосіб поховання людини, основна мета якого — змінити ставлення до смерті, похорону та кладовищ. Дизайнери розробили капсулу з органічного матеріалу, зокрема дерев'яної стружки. вони пропонують ховати забальзамоване тіло всередині капсули, а зверху — садити дерево. Так після розкладання за людським тілом залишиться не шматок надгробної плити, а живий організм, який буде рости ще багато років опісля.
Ми мріємо, щоб кладовища перетворились на ліси. За нашою ідеєю людське тіло ховають у землю, наче насінину. А згори садять дерево тієї породи, яку людина обрала за життя. В перші роки сім'я та друзі покійника доглядатимуть за саджанцем. А кладовище дерево за деревом перетвориться на ліс.

Тіло людини, крім вуглецю, водню й кисню складається в основному з азоту, сірки, фосфору, кальцію та магнезію. Усі ці речовини — необхідні для живлення рослин. Невдовзі після поховання тіло мінералізується й віддає корисні елементи природі.

Monotask
Протест проти сучасної мультизадачності

Автор: продуктовий дизайнер Паоло Кардіні
Як часто ви сумнівалися в ефективності багатозадачності? Скоріш за все, кілька разів пригадається. Хтось визначає багатозадачність як акт зволікання, який дозволяє нам лежати на поверхні проблеми та не намагатися її вирішити повноцінно. В мережі не раз розкажуть історію про багатозадачних геніїв, які складають всього 2% від світового населення. А що робити решті? Для цього створили Monotask.

Цей проєкт — серія передніх обкладинок для смартфона, які повернуть його до суті окремо взятої функції, хай то набір номеру чи прослуховування музики. Файли кожної обкладинки доступні для безкоштовного завантаження та 3D-друку на Thingiverse.com.
The Lapin Kulta Solar Kitchen Restaurant
Кулінарія, екологія та дизайн

Автори: каталонські дизайнери Марті Гіше та Анто Меласніємі
Цей ресторан сонячної кухні відкрився в серпні 2013 року в Гельсінкі, і його основний посил — стимулювання смакових рецепторів за допомогою енергії сонця. Ресторан побудували навколо великих дзеркальних сонячних плит.

Сонячне тепло впливає на текстуру та смак продуктів, а отже кожний досвід прийому їжі буде унікальним та новим для відвідувачів. До того ж, саме погода найбільше впливатиме на результат приготування своєю температурою. Їжа готується в горщиках та каструлях, які розміщені в центрі гігантських сонячних батарей, які більше схожі на телесупутники, ніж на прилади для приготування страви.
Воскова модель Емма
Офісна працівниця майбутнього

Автор: Вільям Хаєм
Емму створили на основі результатів опитування, яке провели серед трьох тисяч респондентів з Франції, Великої Британії та Німеччини. Всі вони — стандартні офісні працівники з 9:00 до 17:00, які вже страждають від проблем із зором, головного болю та порушень опорно-рухового апарату. Емма стала збірним відображенням майбутнього дев'яти з десяти офісних працівників за 20 років. Вільям Хаєм, вчений та автор Емми, зобразив її, як жінку з опухлими від варикозу ногами, зіпсованою поставою, червоними очима та зайвою вагою.
Якщо ми кардинально не змінимо своє робоче життя, не почнемо більше рухатися, слідкувати за своєю поставою, ігноруватимемо регулярні перерви для ходьби, то наші офіси зроблять нас дуже хворими.

вчений-біхевіорист
Авторка: Юлія Клебан
Гараж
Сподобалась стаття?