кейси

Маркетингова стратегія для Школи Супергероїв:
соціальний кейс із курсу Strategic Marketing

Школа Супергероїв — перший в Україні соціальний проєкт, що дозволяє дітям, які довго перебувають у лікарнях, не випадати із навчального процесу. Але навіть супергерої часом потребують допомоги. Саме тому студенти курсу Strategic Marketing під кураторством Наді Перевізник розробили для Школи маркетингову та комунікаційну стратегії.
Надія Перевізник зі студентами

Соціальний проєкт на курсі з маркетингу: для чого?

Інформація та методології без закріплення – просто витрачений час. Тому наші студенти впроваджують отримані знання на своїх робочих або хобі проєктах (так часто з'являються зворушливі історії про відкриття кав'ярні чи магазину сувенірів на Etsy). Але бувають студенти без проєктів під час проходження навчання – їм надаємо проект для Курсової роботи. Для себе вирішила, що так можна допомагати некомерційним ініціативам – соціальним, благодійним, мистецьким тощо.

У цьому наборі таких студентів виявилось шестеро і вони отримали завдання розробити стратегію для Школи Супергероїв. Ця організація по суті допомагає Міністерству освіти – аби не випали з навчального ритму діти, що перебувають у лікарні більше кількох тижнів. Команда, яка займається проєктом самовіддано і креативно, залучає волонтерів і навіть розвиває франшизу в регіонах.

До нас Школа Супергероїв звернулася з простим запитом: як їм вести соцмережі. Для маркетологів же контент-план є вершиною айсбергу. Тому студенти копнули набагато глибше, адже наш курс — про стратегічні основи маркетингу. У результаті вдалася повноцінна стратегія з аналізом конкурентів, рекомендаціями по фандрейзингу та співпраці з державою та бізнесом.
Надя Перевізник
кураторка, фахівчиня з комунікацій
Ми не вперше співпрацюємо з Проджектором — два роки тому студенти під кураторством Саші Трегуба та Діми Буланова розробили айдентику Школи Супергероїв. Тоді ми отримали аж 16 кейсів, з яких найкращий обирали наші головні стейкхолдери — діти. Звісно, ми мріяли, щоб про наш проєкт дізнавалися якомога більше людей, тому вирішили знову звернутися за допомогою. Ми дуже віримо в молодих професіоналів, тому думаємо, що для бізнесу стати студентським кейсом — це наче виграти в лотерею. Цього разу нам знову дуже поталанило.

Є багато людей, які не вдоволені пандемією. На мій погляд, тут варто шукати і переваги; наприклад, прискорення діджиталізації всіх процесів. У нашому випадку це відобразилось на всій комунікації: від створення чату в Telegram, де ми постійно ділились інформацією та відповідали на запитання студентів, аж до фінальних етапів.
Євгенія Смірнова
засновниця Школи Супергероїв

Комунікація з замовником

Постійна онлайн комунікація нам дуже допомогла. Усі наші запитання-відповіді, як і побажання та проблеми замовника, були перед очима. З командою вдалося спрацюватися на одній хвилі. Сам кейс мені сподобався, раніше я не стикалась із таким.

У роботі над кейсом моєю сферою відповідальності стали фінансові ресурси та спонсорування проєкту. Але ми аналізували кожен етап та ділилися одне з одним порадами. Мені сподобалось, що в групі були люди, які проявили таку ініціативність у спільній роботі. Разом ми зідзвонювалися в Zoom для розмови про проєкт чи для звичайної бесіди.
Юлія Маковецька
студентка

Пошук проблем і рішень

Найперше, ми намагались проаналізувати поточну ситуацію і підглянути, як справи в організацій з подібною діяльністю. Перше, що з'ясували, — Школа має проблеми з фандрейзингом. У першу чергу через акцент на великих одноразових сумах, які можуть собі дозволити міжнародні фонди та дуже щедрий та свідомий бізнес. При цьому, повністю були відсутні канали комунікації з широкою аудиторією, де можна застосувати тактику «зі світу по нитці». Часто останні моделі є стабільнішими і спрацьовують масовістю, тому можуть давати результати навіть кращі, ніж великі одноразові пожертви.

Ми проаналізували аудиторії – не тільки окремих людей, а й цілі організації, держоргани тощо. У процесі враховували:

  1. як можна дізнатись про організацію;
  2. як організації підтвердити свою цінність і надійність;
  3. як допомогти прийняти рішення про здійснення благодійності;
  4. у який спосіб повинні бути передані кошти;
  5. як повинна спрацювати реферальна стратегія;
  6. як підвищити шанси повторного благодійництва з одного й того ж джерела.

Далі ми виявили наявність соціальної проблеми – нерозуміння вагомості організації суспільством, в результаті державою. Особливо порівняно з благодійними організаціями, які збирають кошти на лікування смертельних захворювань, допомагають малозабезпеченим чи людям з інвалідністю тощо. Для цього ми запропонували пропрацювати меседжі в соцмережах і на телебаченні.

Зрештою, з групою ми сфокусувалися на двох основних проблемах:

  1. комунікація та покращення впізнаваності Школи Супергероїв;
  2. пропрацювання шляхів фандрейзингу — як наслідок першої проблеми.

Підсумки кейсу та курсу

Перша порада студентів — зробити більш зручний інтерфейс для оплати на сайті; саме над цим зараз працюємо на фінальній стадії. Багато дрібніших рекомендацій ми вже втілили. Звичайно, впроваджувати плануємо всю стратегію. Нам із командою бракувало погляду на нашу роботу зовні, підказок, що допрацювати, а де маємо переваги. Насамкінець хочу наголосити, як глибоко студенти занурились у соціальну тематику проєкту — вивчили світові кейси та запропонували цікаві рішення. У такій синергії ми здатні робити більше добра.
    Євгенія Смірнова
    засновниця Школи Супергероїв
    Я долучалась до всіх етапів роботи над проєктом від першого дзвінка-обговорення з кураторкою. Підготувала короткий план дій, а вже Антон розписав їх у конкретні кроки; звідти обирала обов'язки для себе. З Антоном ми працювали постійно, я підхоплювала його за потреби, результати презентували всьому потоку також удвох. Оскільки в команді було не так багато людей, бралися за все, що могли.

    На мою думку, головна цінність нашого кейсу в тому, що куратори Школи Супергероїв почули думку зі сторони. Ми опрацювали багато джерел, тому замовники отримали ідеї для роздумів щодо розвитку маркетингової стратегії школи й альтернативних джерел залучення коштів. Думаю, наш проєкт точно проведений не дарма.
      Юлія Лялевич
      студентка
      У результаті цього курсу я загалом дізналась, на чому базується і як будується маркетингова стратегія. Також побачила, чим живе маркетолог і зрозуміла, що маркетинг — то далеко не реклама.
        Юлія Маковецька
        студентка
        Головним завданням також був виклик – як допомогти «підняти тему» в суспільстві, привернути увагу до дітей, з якими треба працювати в лікарнях. У Команди Школи попереду ще багато роботи! Наприклад, потрібно знайти креативників, які візьмуться за розробку комунікації. До речі, можливо охочі допомогти знайдуться після цієї статті? :)

        Студенти також впоралися із викликом нового формату навчання: вони працювали одне з одним дистанційно, не будучи знайомими «вживу». Але це не завадило розробити якісну стратегію. Це вселяє у мене такий же оптимізм, як і сам проєкт Школи Супергероїв.
          Надя Перевізник
          кураторка, фахівчиня з комунікацій
          Щоб прокачати власний проєкт чи попрацювати над кейсом-сюрпризом від кураторки, дивіться детальнішу програму курсу Наді Перевізник Strategic Marketing. А щоб знайти вдалу вакансію для прокачування своїх навичок — підписуйтеся на телеграм-канал Advertising Цех.

          Текст: Тоня Чундак
          Головне фото: Наталія Азаркіна
          Courses
          Сподобалась стаття?