новини

Projector розширює лінійку курсів для SEO

У Projector стартує новий онлайн курс про пошукову оптимізацію — SEO Beginning. Однак практики також можуть знайти в школі корисні для себе програми: наразі навчається перший набір SEO Advanced та скоро стартує вже шостий набір на Product SEO. Розповідаємо з кураторами про всі три програми.
людина на даху

SEO Beginning

Куратор SEO Beginning Станіслав Дашевський є Head of SEO у Poptop UK та займається пошуковою оптимізацією з 2013 року. За цей час він працював з такими проєктами, як Pokernews, Templatemonster, Preply, Pissedconsumer, SEMRush, AIN, Autoscout24, RIA, Aplus, Fliist, Regus, Letsenhance, Ask тощо. Про цей досвід і ділитиметься на двомісячному курсі.
Я вважаю SEO хорошою відправною точкою, але найскладнішою. Завдяки цьому курсу студенти зможуть поглянути на інтернет-маркетинг максимально широко, адже пошукова оптимізація частково пов'язана з такими напрямками, як Google paid ads, ux/ui, front-end, content writing тощо. Тому ділитимуся більш ніж базовими знаннями; розповім про речі, які у вакансіях часто вказують у графі nice to have.

Вісім років тому в мене був наставник і максимум практики, тоді ж так багато гайдів чи чеклістів не було (хіба що книжка Ашманова). Тож я також запланував максимально багато практики, а головне — дам можливість попрацювати над сайтами різних тематик і розмірів.
Станіслав Дашевський
куратор Basic SEO, Head of SEO в Poptop UK

SEO Advanced

Другий курс, який дозволяє сповна освоїти пошукову оптимізацію як професію, це SEO Advanced із Антоном Піхуром, Senior SEO Specialist у нідерландській компанії StuDocu. На відміну від нового курсу школи, його програма розроблена для SEO-практиків від середнього рівня до тімлідів. Head of SEO також триває два місяці.
У мене багато знайомих у пошуках хорошого SEO-спеціаліста. Також маю друзів, які працюють у цьому напрямку. Я знаю, що хороший фахівець чи навіть окремий відділ потрібні як великим компаніям, так і невеликим стартапам — для всіх них критично важливо мати органічний трафік. Завдяки таким спостереженням та власній практиці розумію, що фахівці високого рівня потрібні ринку, але їх справді мало. Тому хочу ділитися власним підходом, передати своє бачення, навіть філософію SEO-лідера. Крім того, намагаюся вибудувати персональний шлях розвитку студента: після курсу він має вирости на кілька рівнів.

На моєму курсі є кілька частин. Перша — це курсова робота, pet project (з англ. «сайт для душі»), який студенти ведуть буквально від ідеї до першого трафіку. Це круто, бо не завжди вдається охопити нюанси кожного процесу; тут якщо вони не пробують всі етапи власноруч, то дізнаються, як можуть з ними працювати за потреби. Вони розумітимуть, як ставити таски у команді та розрізняти якісно зроблені завдання. Інша частина — менеджментові теми. Ми розбираємо, як будувати SEO-команду: наймати людей, керувати процесами, спілкуватися з ними та ділитись фідбеком. Окрема лекція присвячена темі, куди взагалі рости SEO-спеціалісту.
Антон Піхур
куратор Head of SEO, Senior SEO Specialist у StuDocu

Product SEO

Ще один курс, про який не можна не згадати, — перший курс цієї гілки в Projector, — Product SEO від Владислава Моргуна, SEO-спеціаліста в ЛУН & Flatfy. Він стартував ще в офлайні, а зарз студенти навчаються виключно онлайн. Щоразу куратор додає до програми оновлення, зокрема, ділиться свіжими кейсами, які підбирає залежно від групи і проєктів, котрі вони самі приносять на тримісячний курс.
Можна проштудіювати всю довідку Google Search Central, зануритись у вебінари, статті, практику, а можна вибрати ментора і отримати стислий досвід тернистого шляху за три місяці. Але до цього студенту бажано оцінити, чи релевантний йому мій 11-річний досвід, чи відгукуються мої відкриті лекції та статті, чи комфортна моя манера спілкування. Уже далі на курсі ми працюємо з його власним проєктом і разом шукаємо відповіді на різні запитання.

За три роки викладання в Проджекторі й поза ним я навчав більше 300 студентів. Я пишаюся, коли чую про їхню нову класну роботу (інколи знайдену ще до кінця курсу) або про виправлені помилки і видимі результати від навчання. Але понад усе ціную дружбу і спілкування, які залишаються. Якось помітив, що спілкуюсь з деякими випускниками частіше, ніж з давнознайомими друзями. А ще з усмішкою згадую, коли у вільний час після навчання ми йшли зі студентами грати, наприклад, у Call of Duty. Тому найважливіше — це спілкування. Куратор і студент повинні стати напарниками, як детектив Пікачу і Тім. Тоді ми зможемо отримати результат.
Влад Моргун
SEO-спеціаліст в ЛУН & Flatfy, куратор Product SEO
Текст: Тоня Чундак
Фото: Наталія Азаркіна
Новини
Сподобалась НОвина?