Гараж

4 шляхи для пошуку сейлз-менеджера: поради куратора курсу B2B Sales

Куратор B2B Sales у Projector Юрій Романюха часто зіштовхується з пошуком сейлз-менеджерів як загалом в індустрії, так і на своєму курсі. Наприклад, компанія Uklon направила до куратора власного працівника вивчати B2B продажі. Зміна кар'єрного вектору людей, які вже працюють у компанії, — одна із кількох можливостей знайти сейлза.

Детальніше про 4 можливі шляхи пошуку топового менеджера та їхні переваги й недоліки куратор розповів для блогу.
куратор Юрій Романюха

Шлях 1. Скористатися сервісами для пошуку роботи

Серед них багато таких, що допомагають компаніям і працівниках у креативних індустріях, ІТ-секторі тощо. Наприклад, портали Djinni, DOU, Workcelerator, де можна розміщувати вакансії і для сейлзів.

З одного боку вони також дають високе охоплення цільової аудиторії. Але крім вичікування пропозицій з ринку вакансій роботодавець може отримати і багатьох непрофільних кандидатів, резюме та досвід яких не відповідають опису і задачам посади. Як розповідає Юра, у цьому не можна винити і працедавців, адже часто від людини чекають компетенцій, які складно описати в вакансії.

Шлях 2. Розмістити вакансію у ком'юніті

Шукати такі спільноти варто насамперед у соцмережах Facebook та Linkedin. Це можуть бути відкриті чи закриті групи, об'єднані інтересом вашої бізнес-вертикалі. Головною перевагою такого способу є, звичайно, можливість влучити в цільову аудиторію, яка зацікавиться пропозицією.

Недоліком, спільним і для попереднього варіанту, є те, що працедавець переходить у пасивну фазу. Тобто чекає реакцій на допис від учасників групи і сподівається, що вакансія чи компанія зможуть надихнути подати заявку.

приклад фейсбук-ком'юніті пост у фейсбук-ком'юніті пост у фейсбук-ком'юніті
Приклад активності в закритій групі у Facebook.

Шлях 3. Піти за порадою до кола знайомих

Юра розповідає, що до нього часто звертаються з рекомендаціями на реферал. Щоб бути ближчим до свого мікро-ком'юніті, куратор запустив телеграм-канал, де також публікує вакансії у напрямку продажів.

І знову ж таки: для ефективного результату необхідно достатньо ввідних даних про людину, яку шукає працедавець. Так можна скласти ціннісний та особистісний портрет кандидата, щоб звести хорошу компанію і крутого спеціаліста.

Шлях 4. Career switcher усередині компанії

Тут ідеться про те, щоб поточних людей у команді спрямувати на навчання для апгрейду знань і скілів — або ж повної зміни їхніх кар'єрних напрямків. Наприклад, на своєму курсі B2B Sales Юра вчить працювати з інструменти, які допомагають автоматизувати окремі задачі.

Цей спосіб є найбільш проактивним, адже CEO компанії або директор з продажів ставить задачу протягом кількох місяців отримати фахівця необхідного рівня. Недоліком підходу можуть стати витрачений час та інвестовані гроші. Утім ті ж кошти працедавець міг витратити на розміщення вакансій. І в цьому випадку шанси отримати сейлза з потрібними навичками та розумінням специфіки компанії значно вищі.
Зануритись у тему B2B продажів, за три місяці освоїти потрібні інструменти, попрактикуватись на кейсах, і навіть, можливо, змінити напрям своєї кар'єри в актуальне на ринку русло можна курсі Юри Романюхи B2B Sales.

Текст: Тоня Чундак
Головне фото: Наталія Азаркіна
Гараж
Сподобалась стаття?