кейси
Як зробити 10 крутих постерів за один місяць і водночас прокачатися в Adobe Illustrator
Нещодавно в Projector завершився перший набір курсу Poster design. Illustrator Advanced. Впродовж місяця студенти опановували інструменти Adobe Illustrator та створювали унікальні постери. Але курс перевершив очікування і студентів, і кураторів. Дізналися, що відбувалося на курсі та чому студенти курсу закохалися в конструктивний фідбек.
Що кажуть куратори
Ми зрозуміли, чого зазвичай потребують студенти, які виходять з базового рівня та чого не вистачає студентам на рівні фундаменталс. Розглядали технічну сторону: те, як створюється яскрава та виразна картинка. Ми додали до програми найпоширеніші і найцікавіші прийоми та інструменти ілюстратора, які неодмінно знадобляться у дизайнерській роботі.

У більшості студентів досить різноманітний бекграунд, але майже у всіх був досвід роботи з програмою або формою постеру. Це важливо, адже ми не розглядаємо найпростіші маніпуляції з об'єктами, а зосереджуємося на складних, а також розбираємо те, як працює колір, композиція і типографіка.

Найскладніше студентам традиційно дається нерозлучна трійця: композиція, колір, типографіка. Всі технічні моменти, прийоми та інструментарій можна без проблем опанувати — це не складно. Складність починається, коли треба застосувати їх на практиці, зробити стильну та виразну картинку. Якщо ти розумієш, як до форми підібрати шрифт і в який колір все пофарбувати, байдуже які ефекти ти застосовуєш.

А що ж далі? Портфоліо, друк, спілкування з клієнтом. Це не входить в програму курсу, але ми завжди залюбки ділимось власним досвідом, адже чим краще студенти розумітимуть весь процес роботи над проєктом, тим більше шансів, що вони грамотно та мотивовано підходитимуть до процесів в реальному житті.
Звісно, є певний розрив між базовим дизайном (на курсі Graphic Design Beginning) та фундаменталс. Цей розрив більше стосується володіння Adobe Illustrator. Коли ми це зрозуміли, то почали шукати завдання або тему. І знайшли універсальну — постери. Я відчувала дуже сильну зацікавленість студентів, це завжди мотивує мене давати більше і більше.

Навіть, якщо це виходить за межі програми курсу. Я думала, що з курсу студенти вийдуть з 10 гарними постерами для портфоліо, а виявилося, що деякі встигли запилити кейси на Behance. Хтось знайшов нову роботу чи отримав запит на проєкт. Я дізналася про це на випуску і була шокована, бо не очікувала такого результату. Тепер розумію, що курс може більше, тому будемо підвищувати планку.
Постери-постери-постери
Я вирішила піти на цей курс одразу, як побачила анонс. Хотілося отримати натхнення від нових робіт і задач. За час курсу зрозуміла, що скільки б ти не працював у Adobe Illustrator — завжди знайдеться якась функція чи лайфхак, про який ти раніше не знав.

Наприклад, я завжди боялася працювати з перспективою, але після курсу перспектива стала моїм найкращим другом. Я навчилася робити пензлі, створювати ефекти, видозмінювати букви — всі уроки були дуже насиченими. Мені стало значно простіше та легше робити ті речі в Adobe Illustrator, які раніше забирали чимало часу. Особливо я підсіла на конструктивний фідбек, тому вчитися було дуже круто.
Шкодую, що курс так швидко закінчився. Я змогла опанувати софт, розібратися в теорії та навіть краще розібратися у собі. Зрозуміла, що мене цікавить, куди рухатися далі та як знайти свій стиль. Я студентка факультету психології, тому всі свої плакати об'єднала під однією темою — психічні розлади. Це було крутим досвідом: ілюструвати те, чого не побачиш. Піти на курс було досить імпульсивним бажанням. Я повністю оволоділа програмою Adobe Illustrator.

Дуже вдячна кураторам Нонні та Глібу, що вони допомагали робити щось не для «галочки» та не опускати рук. Я нічого не знала про постери, тому і композиція, і сітки, і кольори для меня були чимось новим. А от кольори взагалі для мене були великою проблемою. Але на курсі я розкрилася. В першу чергу, завдяки уроку про колір та книзі «Мистецтво кольору», яку порекомендовала Нонна. Я вже почала працювати над проєктом зі своїм знайомим дизайнером одягу. Готуємо проєкт для його нової колекції.
Я шукала короткий, але насичений курс про Adobe Illustrator і плакати. Більшість часу я працюю саме з цією програмою, але відчувала, що є такі інструменти, які можна вивчити глибше та використовувати більш цікаво. Також я давно хотіла попрацювати з плакатом, але, крім того, мені було важливо отримати фідбек від професіоналів.

Найбільше я дізналась про інструменти, які можна використовувати. Виявилось, що ті прийоми, що здавались складними, такими не є, але ще треба подумати про композицію і попрацювати з кольором. На курс ти спілкуєшся з одногрупниками та кураторами. Це дуже цінна нагода — подивитись на роботи інших студентів, повчитися на своїх та їхніх помилках.

Я працюю з айдентикою, тому планую використовувати отриманні знання в цій сфері. Але згодом, хочу зробити серію постерів на цікаву для мене тему.
На цьому курсі, як ніколи, зрозуміла цінність фідбеків. Бо, звісно, в інтернеті зараз багато відеоуроків, але тут у тебе з'являється куратор, який сфокусований саме на тобі, бачить твої проблеми та помилки. Ти бачиш коментарі до робіт однокурсників, і це теж допомає тобі прокачуватися. Після одного з вебинарів я повністю переформатувала своє портфоліо. Навіть виникло відчуття, ніби викинула із шафи купу старого одягу.

Прочитавши опис курсу, зрозуміла, що це просто квінтесенція для апгрейду кожного дизайнера: і композиція, і кольори, і робота з текстом, і технічна частина у вигляді поглиблення у можливості ілюстратора. Ще й у прекрасному фановому варіанті з постерами — мрія. Крім безмежної кількості нових tools, на курсі більше зрозуміла «природу» постерів: як зробити, щоб ідея прозвучала, і щоб нічого не дисфункціонувало.
Рішення поступити на курс прийшло миттєво. Перш за все, через кураторів. З Ноною та Глібом познайомилась ще минулого року на курсі Graphic Design Beginning. Вони неймовірні як дизайнери, викладачі й просто люди. Друга вагома причина — перебороти страх перед композицією та постерами, а також навчитися їх робити. Потрібно вміти виходити за рамки та ніколи не дозволяти страху стояти на заваді до нових рішень та ідей.

На мою думку, курс надзвичайно ефективний для новачків і людей, які прагнуть віддатись на повну власним креативним рішенням, зробити проєкт «для душі», а також отримати надзвичайно якісний фідбек, який допоможе звернути увагу на сильні та слабкі сторони своїх робіт.
Я дуже спонтанно зайшла на сайт Проджектора за день до початку курсу. Я вже бачила роботи Нонни та Гліба і дуже хотіла вчиться саме у них. Робота з сітками й види постерів — це musthave інформація. Ніколи б не думала, що це так спростить роботу над проєктами. Я думаю тут повчиться буде корисно і новачкові, і мідлу. Кожен урок дуже грамотно підноситься, кожну техніку викладач детально пояснює, тому вчиться було максимально комфортно. Тепер знаючи багато інструментів, я майже не обмежую себе в ідеях. Головне не забувати й надалі розвиватися в тому векторі, який задали куратори.
Курс дуже прокачав моє бачення композиції та навички роботи з ілюстратором. Я більше займаюся веб-дизайном, але мені завжди подобався графічний дизайн, хоч і здавалося, що це не зовсім моє. А тут з'явилася можливість спробувати.

Мені було цікаво працювати з перспективою, 3D і різними текстовими ефектами. На курсі я зробила свою першу ілюстрацію і відкрила для себе мінімум 10 нових інструментів і те, як їх можна застосовувати. Найбільшою складністю стала композиція і візуалізація ідей. Мені дуже сподобалася інтенсивність і насиченість курсу, а ще багато класного фідбеку від кураторів.
Я пішла на курс, щоб підтягнути свої навички з композицією, кольором і роботою з плакатами. Але бонусом отримала нові скіли по роботі в Adobe Illustrator. Спочатку думаєш «Та що там постер зробити». А потім розумієш скільки в ньому деталей, і скільки праці потрібно вкласти в кожен. Приємно спостерігати, як ростеш з кожною новою роботою. Нонна і Гліба постійно давали зворотний зв'язок і мільйони правок, тому що без них не було б прогресу. Це курс дав мені новий поштовх і віру в себе. За підсумком я навіть пішла зі старої роботи й перейшла у сферу графічного дизайну.
Я інтуїтивно шукала подібний курс. Ще з тих часів, коли закінчила художню школу, а згодом отримала диплом архітектора в університеті. Так склалося, що я почала волонтерити, а згодом і працювати в міжнародних організаціях в Україні та Греції. Саме в той час я зрозуміла, що дуже люблю працювати над плакатним дизайном, особливо соціальним та політичним.

Мені дуже цікаво зараз згадувати еволюцію своїх відчуттів та думок протягом занять на курсі. Спочатку я намагалася виважено обдумувати кожен постер, шукати звичні мені ідеї, закладати смисли, як я це робила завжди. А потім почався повний творчий треш в моїй голові, своєрідний прорив, експеримент за експериментом. Я почала творити на іншому рівні, без усвідомлення того, що я роблю, просто відключила мозок, клацала кнопки й виходило дуже круто.

Напевно саме тоді я зрозуміла, що нарешті вийшла з творчого блоку, який тривав кілька років, поки я працювала над серйозними проєктами, де є брендбук, а виходу за його рамки немає. Я впевнена, що цей курс важливий для професійного розвитку та для прокачки свого креативного внутрішнього світу.
Курс Poster Design. Illustrator Advanced для мене був першим онлайн курсом, який я закінчила. Я хотіла прокачати свої знання ілюстратора і «розширити межі сміливості» в графічному дизайні. Я зрозуміла, що створення постерів — це мистецтво. Куратори курсу Гліб Капоріков і Нонна Старущенко дають дуже детальний і конструктивний фідбек, який відкриває очі на багато речей.

На курсі я дізналася 14 нових інструментів в Adobe Illustrator, а також інсайти зі створення портфоліо, використання шрифтів і роботи з кольором. Коли ти знаходишся в ситуації тимчасових обмежень, виходу немає і ти дієш інтуїтивно. Це дуже здорово.
Я займаюся малюванням і ілюструванням практично з дитинства, тому мені доводилося малювати й постери, і обкладинки для альбомів, комікси та афіші. Поглиблення в постери та Adobe Illustrator виявилося випадковим, тому що я вибрала курс буквально навмання. Але, як виявилося згодом, я практично нічого не знала ні про одне, ні про інше.

Я закінчила дві художні школи, малювала на планшеті Wacom, отримала ступінь магістра з графічного дизайну в КНУТД і постійно вдосконалювалася в цій області самостійно. Але навички курсу так плавно і грамотно наклалися на всі мої попередні вміння, що я сама кожен раз дивувалася тому, які гарні речі у мене виходить робити.

Я добре поглибила свої знання про шрифти і типографіку, стала краще розбиратися в колірних палітрах, законах світла і тіней, а також поглибилася у тонкощі додрукарської підготовки. Нонна і Гліб навчили мене працювати більш усвідомлено, дали зрозуміти, що жоден елемент не може знаходитися десь «просто так», всьому має бути логічне пояснення, як і в житті.
Авторка: Лєна Ковальчук
Courses
Сподобалась стаття?