досвід
Ментори у Projector:
хто вони та для чого прийшли у викладання

Тепер у Проджекторі є ментори. Вони вже викладають на курсах з графічного та вебдизайну, маркетингу, менеджменту, геймдеву та на багатьох інших. Наші ментори — це практики, які працюють пліч-о-пліч зі студентами: розбирають домашні завдання, дають розгорнуті фідбеки, пояснюють помилки та підказують, як їх виправити. А ще ментори надихають студентів і кожен день разом з Projector будують нову освіту. Детально розповідаємо, хто ж вони — ментори у Projector Institute.
Що роблять ментори?

Пригадуєте свій досвід навчання в університеті? Часто ми стикалися з певним розподіленням. Коли у нас були викладачі, які проводили лише лекції та вели певний предмет. А були викладачі, які відповідали за семінари з цього ж предмету. Умовно їх можна поділити на теоретиків та практиків. І якщо куратори у Проджекторі — це наші лектори, саме вони розробляють програму курсу та готують навчальний план. То наші ментори — саме ті викладачі семінарів.

Ментори у Проджекторі проводять практичні заняття, перевіряють домашки, консультують та додатково пояснюють лекційний матеріал, проводять Q&A cесії та надають розгорнуті фідбеки. А ще ментори постійно на зв'язку, підтримують студентів та допомагають їм повірити у власні сили. Якщо ви вже відчуваєте в собі сили стати нашим ментором, то дізнавайтеся про це більше та заповнюйте анкету.
Як наважитися на менторство

За весь час я встигла повчитися у Проджекторі на 4-х курсах: Graphic Design Beginning, Graphic Design Identity, двічі вчилася на курсі зі шрифтового логотипу й двічі отримувала диплом з відзнакою. Мені дуже близькі цінності Проджектора, а ще я дуже люблю ділитися знаннями й допомагати. Більше того, мої друзі неодноразово жартували, мовляв, якщо ти так любиш Продж, то чому там не працюєш. Я відповідала, що поки там немає місця для мене і от воно з'явилося — я буду менторити студентів. А ще це ідеальне місце, щоб знайти собі друзів та нових колег, тих, за ким хочеться слідкувати та тих, з ким хочеться професійно змагатися.

Цікаво, що коли я стала ментором у Проджі, то відчула дежавю. Згадую, як три роки тому один з моїх кураторів Саша Трегуб казав, щоб я виправила кольори в одній зі своїх домашок, бо вони нагадували йому колір бабусиного светра. А зараз сама часто використовую їхні прийоми тепер вже зі своїми студентами.

менторка курсу Graphic Design Beginning
Це ідеальне місце, щоб знайти собі друзів та нових колег. Тих, за ким хочеться слідкувати та тих, з ким хочеться професійно змагатися
З дитинства мріяла стати дизайнеркою, а стала маркетологинею. Але якось усвідомила, що нічого не заважає мені втілити свою мрію. Пішла вчитися в Проджектор — саме так я опинилася на своєму першому курсі з графічного дизайну у Нонни Старущенко та Гліба Капорікова. Після цього я вчилася ще на пяти курсах, а ще постійно слухала лекції та відвідувала інтенсиви.

В Проджекторі мене вчили не тільки дизайну, а ще бути етичною, екологічною, турботливою до клієнтів та іншим важливим речам. Тому я дуже хотіла зробити свій внесок в освіту майбутніх спеців. Я вчилася не тільки в Україні, але й в Ізраїлі, тому мені є з чим порівнювати. Знаю, якою буває освіта — коли твої очі горять й хочеться вчитися ще, а лекція, яка тривала чотири години, пролітає майже непомітно.

Намагаюся придумувати цікаві вебінари та воркшопи, щоб надихати студентів, краще пояснювати їм складні речі й взагалі, щоб have fun. На заняттях ми чудово проводимо час. Студенти надихають мене на нові ідеї, а я надихаю їх робити більше та досягати більшого. А ще я відчуваю велику гордість, коли мої студенти показують результати та змушують мене говорити «вау».

менторка курсу Graphic Design Beginning
Я вчилася не тільки в Україні, але й в Ізраїлі, тому мені є з чим порівнювати
Про Проджектор я знав ще зі школи, не пам'ятаю навіть звідки. Заходив на «синій» сайт, дивився на фото ще з синього дому на Воздвиженці, ходив на лекції і думав: «Колись піду сюди вчитися». Але спочатку сходив в коледж, з'їздив в Польщу, зрозумів, що це не зовсім те. Тоді якраз вийшов анонс перших річних курсів — Професіумів. Я вирішив кинути універ і повернувся в Київ.

Передавати комусь свої знання — одне з найцікавіших занять. А враховуючи, що я довго всьому вчився дуже стихійно, це ще й хороший спосіб структурувати власні знання.

ментор курсу Graphic Design Beginning
Мій сукупний досвід у дизайні — 11 років. І цим досвідом хотілося ділитися. Коли я починала займатися дизайном, то тямущих курсів ще не було, а сама сфера була досить новою. Ми вчилися на власних помилках, інформацію збирали по крихтах, а потім вже самостійно вибудовувати систему. Тепер я розумію, що тримати такий досвід в собі просто злочин. Вірю в те, що менторство допомагає мені структурувати власні знання, прискорює професійне зростання як моє, так і студентів, та й загалом рухає сферу дизайну вперед.

Головне очікування від менторства — розуміння того, що мої знання та досвід стали для когось поштовхом у кар'єрі та житті. Найприємніше — отримувати відгуки від студентів та бачити їхні успіхи. Це компенсує всі труднощі. А ще щоразу, коли я перевіряю домашні завдання студентів або готуюся до вебінарів, точно дізнаюся щось нове для себе. Кожен приходить на курс з неповторним бекграундом і підходить до вирішення завдань зі своїм баченням. Це дає можливість свіжим поглядом подивитися на звичні речі, і так, це дуже надихає. Менторство дає мені відчуття повноти професійного життя.

менторка курсу UX Beginning
Коли я перевіряю домашні завдання студентів або готуюся до вебінарів, точно дізнаюся щось нове для себе
Що отримуєш від менторства

Я проводжу вже свій 15-ий курс у Проджекторі. Але навіть перед початком першого набору я відчував, що буде круто й цікаво. Менторити студентів не так просто, як може здаватися. Це підготовка матеріалу, робота зі студентами, постійний фідбек, купа софт скілів. Але мене дуже захоплюють та надихають студенти, які вирішили щось змінити та розвиватися. А ще їхні успіхи, питання та щирий подив інсайтам.

Мені менторство дає змогу розслабитись, рухатись вперед та віддавати. Все це допомагає розвиватися, вчить комунікувати та дає змогу розібратися. Я дуже радію, коли мої студенти отримують класні посади та продовжують роботу. З деякими студентами я тепер навіть працюю в одній компанії. Проджектор — це те місце та ком'юніті, яке має бути в освіті. Те, чого мені так не вистачало в школі та університеті.

ментор курсу UX Beginning
Я вчився в Проджекторі на декількох курсах. Спочатку у Нонни Старущенко та Гліба Капорікова, потім у Саші Трегуба та Дмитра Буланова. Далі Нонна та Гліб мене покликали у студію LLIWELL, де довгий час я був єдиним дизайнером.

В студентах знаходжу те, що не дає відчути себе дизайнером-старцем. Вони змушують мене переосмислити ставлення до певних речей та подивитися на них під іншим кутом. Коли я займаюся менторством, то віддаю частину себе. Це звільняє в мені простір для нового досвіду.

Я вчуся у людей, яких сам вчу. За час менторства я навчився нормально реагувати на те, що для однієї людини дві безсонні ночі це нормально, а для іншої — п'ятниця без улюбленого Netflix не ок. Ще рік тому я б розізлився, а зараз навчився бачити потреби інших людей та розуміти їх.

ментор курсу Graphic Design Beginning
В студентах знаходжу те, що не дає відчути себе дизайнером-старцем
Менторство заряджає мене енергією. Це як вирішувати дизайн задачі, але вже в іншому полі. Треба знайти до людини підхід. Треба зробити так, щоб їй було цікаво. Ще треба навчитися вирішувати конфліктні ситуації — це ж все теж дизайн. Плюс чисто прагматично, дуже хотів би якось йти по Києву і побачити логотип свого студента чи студентки.

ментор курсу Graphic Design Beginning
Обожнюю ділитися досвідом, сапортити і нетворкати. Оскільки маю великий бекграунд у сфері івентів та HR, то загалом не уявляю життя без роботи з людьми. Я сама вчилася на курсі Employer Branding і він дав мені багато практичного матеріалу, котрий я вже використала в роботі. У компанії, де зараз працюю, займаю позицію ліда і в мене є людина, котру я менторю. Це те, що дуже драйвить.

Ментор — це наче твій бадді. Це людина, котра знає трошки більше, ніж ти, і сильно зацікавлена в тому, щоб ділитися досвідом. Ментор це завжди про «віддати трошки більше». І про радість бути корисним, про відчуття гордості за своїх студентів, котрі захищають роботи й отримують позитивний фідбек. А ще про колосальний практичний досвід викладання та можливість у майбутньому реалізувати себе в якості куратора. Вчитися — це круто. Це найсильніша інвестиція у себе, і тут точно не програєш і не втратиш.

менторка курсу Employer Branding
Ментор це завжди про «віддати трошки більше»
Менторство для мене — це в першу чергу самонавчання, оскільки ти можеш чудово структурувати і згадувати все, що колись вивчав, та переосмислити свій досвід. Це частина процесу, яка як і відбирає багато часу (підготовка інколи триває втричі довше, ніж сам вебінар), так і надихає тебе. Плюс до всього, зараз я ще більше прокачую частину давання фідбеків. Найбільш улюблене те, що неймовірно заряджає — відгуки студентів. Зараз я маю на увазі не тільки похвалу, а й конструктивну критику. Це, напевно, найголовніша для мене частина в менторстві.

менторка курсу IT Project Management
Якщо вас надихнули історії наших менторів і ви вже готові змінювати освіту разом з нами, то заповнюйте анкету та розповідайте про свій досвід. Так ми скоріше дізнаємося одне про одного.
Розмовляли: Лєна Ковальчук, Тоня Чундак
Фото: Наталія Азаркіна
Досвід
Сподобалась стаття?