PROJECTOR MAG

Чому менеджерам потрібно використовувати АІ в роботі вже зараз


Якщо ви менеджер — не потрібно боятися Data Science. Єдине чого дійсно потрібно боятися — запізнитися з впровадженням технологій та програвати через це своїм конкурентам. 

Розпитали в кураторки курсу AI for Managers Катерини Стецюк, чому вже зараз потрібно починати впроваджувати AI та як це допоможе вашим клієнтам та бізнесові. 


Оптимізація процесів


Багато речей та процесів, які наразі виконуються вручну — можна автоматизувати. Якщо менеджер, а особливо продакт менеджер, знають як та впроваджують це в своїй компанії, то генерують для неї додаткову цінність. 

Розберемося на кількох реальних кейсах: 

NLP. Рев'ю відгуків на продукт


Є продукт, він запустився й отримує тисячі фідбеків. Можна всі їх перевіряти вручну, а можна запустити алгоритм, який прокатегоризує ці фідбеки на позитивні, негативні й нейтральні. Який автоматично за хвилину витягне різні бажання користувачів з усієї величезної бази даних. У той час як люди на опрацювання того ж датасету можуть витрачати тиждень-два.

Підпис до фотки 


CV. Категоризація зображень


Наприклад, наш користувач завантажує якесь зображення в застосунок, сайт тощо. Перевіряти контент на відповідність правилам можна вручну завдяки модераторам, а можна автоматично одразу відхиляти завантаження неприпустимого контенту.

Класичний Data Science. Передбачення трендів


Можна впроваджувати певне передбачування трендів, попиту на товари, або ж на якому моменті користувач вийде із застосунку, сайту, скасує підписку. Коли ми можемо передбачати такі моменти, то відповідно —можемо зробити щось, щоб попередити їх чи запобігти.

Підпис фото 


Зменшення витрат


Шляхом зменшення ручної роботи та впровадження автоматизації бізнес може суттєво зменшувати свої витрати, оскільки для опрацювання будь-якого типу даних буде потрібно набагато менше людей. По суті, майже будь-який процес, що виконується вручну, можна автоматизувати. 

Для прикладу візьмемо якесь виробництво. У нас є лінія, на лінії є продукти, які там виготовляються. І нам треба зрозуміти, чи правильно закручена пробка, правильна там схема чи ні. Коли це робить людина, то в кожному разі присутній людський фактор: ми можемо щось пропустити, не помітити. 

Зараз автоматизація в таких процесах дуже поширена й популярність її тільки росте. Наприклад, BMW чи Audi роблять це вже давно. Вони встановлюють камери над лініями й порівнюють все з еталонним зразком. Якщо продукція неправильна — вона одразу ж йде повз. Для цього не потрібно багато людей, які стежать й роблять це вручну. Проте ми маємо точність та роботу 24/7. 
Люди поруч