кейси
Як змінювалися ціни на житло: кейс студентів курсу Infographics
Впродовж 2 місяців студенти курсу Infographics під кураторством артдиректорки сайту Texty.org.ua Наді Кельм вчилися працювати з великими масивами даних та перетворювати їх у красиві й зручні інфографіки.

Для своєї курсової роботи вони отримали дані від компанії ЛУН, щоб візуалізувати те, як змінювалися ціни на різні класи житла в Києві, Одесі та Львові. Ми розпитали найкращих студентів курсу про роботу над проєктом та користь інфографіки.
Я вперше готувала такий розлогий курс і, звичайно, дещо переживала, наскільки справдяться мої очікування й очікування студентів. В групі були люди з різним досвідом: хтось знався на програмуванні, комусь стали в нагоді навички роботи з векторною графікою, а хтось зіткнувся з цим вперше. Найбільше задоволення (і полегшення) я отримала від того, що в результаті всім, хто активно працював, вдалося зробити в кінці завершені грамотні роботи, незважаючи на рівень підготовки. Круто бачити, що в тебе на очах в людини формується власний підхід до візуалізації, відмінний від твого. А деякими курсовими роботами я тепер надихаюся.

кураторка курсу «Інфографіка»
Раніше мені доводилося працювати з інфографікою, але я робив це скоріше на інтуітивному рівні, без знання важливих нюансів і без розуміння, як має працювати композиція. Початкові етапи — отримання, аналіз і ощищення даних та побудова базових графіків зайняли у мене зовсім мало часу, десь пару годин. У цьому допоміг мій досвід роботи з даними. Наступні ж етапи — редагування і створення композиції —зайняли кілька тижнів. У мене було два графіки, які я намагався зібрати в одну композицію. І це було непросто! У процесі зрозумів свої слабкі сторони в дизайні. Наприклад, я раніше особливо не задумувався над розміщенням елементів, вирівнюванням, розмірами шрифтів. На проекті вдалось все це систематизувати.

Також у вечір перед випуском мені прийшла ідея анімувати графік. Витративши на це півтори години, я отримав ще одну повноцінну роботу, чимось навіть цікавішу за основну.

студент курсу «Інфографіка»
До курсу я вже працювала з інфографікою в рамках дослідницьких проектів в Агентах змін. Зокрема, в дослідженні набережної Києва. Для мене тема проекту не мала значення. Головне — достатній обсяг даних. По-перше, хотілося пропрацювати нові навички, а по-друге, знайти цікаві історії та закономірності в цих даних. Тому їх мало бути багато. Я тішилася і в процесі, і в результаті. Я щиро вдячна кураторці Наді Кельм за своєчасний та розгорнутий фідбек. Саме завдяки цьому за час курсу рівень моїх робіт виріс в декілька разів. Я із задоволенням дивлюсь на свою курсову та пишаюся результатом.

Над проектом було працювати максимально складно, адже закінчувла я його о шостій ранку дня захисту. Але це було кайфово, бо через зануренність в роботу я не помічала часу. Кожна дія підводила мене до нового інсайту, який хотілося розкрити ще простіше. Добре, що сонце зійшло, бо робота над інфографікою — то процес безкінечний.
І Надя, яка відповідає майже о першій ночі — то щастя. Робота кипить!

Безперечно, для мене це був цікавий досвід. По-перше, знайомство зі світом інфографіки виявилося захоплюючим. По-друге, дуже спокійним, бо була кураторка-провідник і шанси заблукати звелись до мінімуму. По-третє, я дізналася про багато інструментів та розширила свої знання в тих, якими користувалася раніше. Для мене це насправді важливий крок до якісно нових результатів — більш серйозних, більш професійних.

студентка курсу «Інфографіка»
До початку курсу я вже пробувала працювати з інфографікою, навіть ознайомилась з книгою Альберто Каїро і Едварда Тафті — гуру візуалізації даних, але не вистачало впевненості, щоб дійсно почати щось створювати власноруч. Тому, коли ми на курсі пройшли всі етапи від початку і до кінця, нарешті з'явилося це почуття наповненості. Тепер в мене є основа, до якої можна звернутись будь-коли і не заблукати серед нашарувань нових знань звідусіль.

Із найцінніших навичок з курсу, особисто для мене, це мабуть те, що інфографіка — це не лише про читабельність, функціональність, впорядкованість, а і про вираження власної точки зору на дані, можливість подати інформацію креативно, і разом з тим, про велику відповідальність за вірогідні висновки, яких дійде читач після перегляду.

Щодо курсового проекту, не можу сказати, що це був найцікавіший проект, оскільки наша кураторка зробила все, щоб усі домашні завдання були мегакрутими. І якщо їх порівнювати, то по залученню набутих знань і вимогливості — вони приблизно однакові. У всіх завданнях був простір для рісерчу, можливість поглянути на дані з різних сторін, використати різні способи візуалізувати ідеї.

студентка курсу «Інфографіка»
Досвід курсу з інфографіки цікавий тим, що сам предмет вивчення дуже універсальний, адже в наш час людина радше обере красиву, лаконічну і інформаційноємну інфографіку, аніж величезний лонгрід чи таблицю з сухими даними. Тому курс корисний людям з багатьох сфер: графічним дизайнерам, розробникам, журналістам та аналітикам.

Працювати над проєктом було трохи важкувато через відсутність досвіду роботи в графічних редакторах, тому на якісь дрібниці при візуальному оформленні роботи йшло досить багато часу. Але завдяки цьому зараз я значно впевненіше себе почуваю в Ілюстраторі та в Excel. Стосовно навичок, робота над курсовим проєктом і весь курс «Інфографіка» головним чином допомогли краще розібратися в структуруванні інформації, навчили виділяти найважливіше з великих масивів даних, а також дали розуміння про принципи вибору оптимальної візуалізації для різних видів цієї самої інформації.

студент курсу «Інфографіка»
Курсовий проєкт був присвячений цінам на нове житло у різних містах. Початкові дані були однаковими для всіх, але тим цікавіше, наскільки різними способами можна висвітлювати одну й ту саму інформацію. В процесі роботи з'ясувала для себе, що сам пошук необхідних даних може бути не менш захоплюючим, ніж власне їх візуалізація. Найскладнішою проблемою була проблема вибору. Коли потрібно визначитися з тим, що саме хочеш даними показати і чи буде це цікаво аудиторії. А варіантів безліч, і їх усі потрібно перебрати і «помацати». Не менш «драматичними» були ситуації, коли дуже хотілось використати незвичні типи графіків, проте з реальними даними вони не працювали, тож потрібно було раз за разом відкидати свої ідеї.

Власне, даний курс це такий впевнений старт у сфері, яку завжди хотілось освоїти. Тепер зрозуміло куди рухатись далі — попереду багато самостійної роботи і нових відкриттів.

студентка курсу «Інфографіка»
Кейс зібрала: Лєна Ковальчук
Courses
Сподобалась стаття?