новини
Студентка курсу Illustration Professium створила обкладинку для
видавництва «Комора»
Наприкінці березня в українському видавництві вийде друком роман хорватського письменника Мілєнка Єрґовича «Вілімовський» з обкладинкою, яку намалювала Елеонора Лущик на річному курсі з ілюстрації.
Видавництво «Комора» стало одним із замовників на курсі Illustration Professium в межах блоку книжкової ілюстрації. Це невелике видавництво, що видає 10–15 книг на рік, однак докладає всіх зусиль, аби кожна з цих книг була особлива і якісна у всіх аспектах, в тому числі значна увага присвячується вибору обкладинки.
«Це був перший подібний досвід і видавництво залишилось більш ніж задоволене процесом та результатом. Зазвичай ілюстратор/ка, що (і це вкрай важливо для нас) уже ознайомився/лась з текстом книги, готує 3-4 ескізи, з яких ми вибираємо один і надалі його вдосконалюємо. Тут же (після попереднього прочитання студентками тексту і спільного брифінгу) ми отримали майже два десятки ескізів. Ще ніколи нам не було так важко обирати».

редакторка видавництва
Команда видавництва повинна була обрати по одному варіанту від кожної студентки для детальнішої роботи. У відборі брали участь не тільки працівники видавництва, а й перекладачка твору Ірина Маркова і сам автор, Мілєнко Єрґович. Під час проєкту перекладачка саме була в Хорватії і мала можливість особисто зустрітись з автором. Мілєнку дуже сподобалось, що ніхто не пішов найлегшим шляхом: Ернест Вілімовський, чиє прізвище винесено в назву роману, – футболіст, нападник польської збірної, що зміг забити чотири голи у ворота бразильців під час матчу чемпіонату світу напередодні Другої світової війни. На всіх вже існуючих обкладинках футбольна атрибутика виходила на перший план, хоча насправді роман не про це.
«Чесно кажучи, всі коментарі автора про отримані ескізи були захоплені і схвальні, тож нам це не дуже допомогло, вибір зрештою довелось робити самим. Зрештою, після доопрацювання і презентації фінальних обкладинок, ми зупинились на ілюстрації Елеонори Лущик, в якій сподобалось загальна естетика, композиція (обкладинка сприймається по-різному у розгорнутому і згорнутому вигляді), незвичне поєднання мальованих і «пластилінових» елементів, кольорова гама і наявність «бонусу», такого собі ефекту впізнавання окремих елементів читачами після прочитання книжки».

редакторка видавництва
«Безумовно, першим етапом для створення ілюстрації є дослідження, яке огортає максимальну площину відповідної тематики. Я прочитала книгу (що і вам раджу). Обкладинка містить в собі образи, які зможеш помітити і зрозуміти тільки після прочитання. До видавництва я подала три кольорові ескізи, один з них, вже допрацьований, ви бачите перед собою.

Цікаво, як люди реагуватимуть на вигляд книги, чи виникатиме у них бажання взяти її в руки і роздивитися. Я справді рада, що мала змогу взяти участь у створенні книги, та ще й якої!»


Елеонора Лущик
студентка
Новини
Сподобалась НОвина?