Гараж

5 фактів про гроуз-маркетинг,
важливих для кожного бізнесу

Нещодавно Projector організував панельну дискусію на тему Growth marketing. To be or not to be. Четверо спікерів поділилися локальним та закордонним досвідом про використання підходу, його головні інструменти, та розповіли, чому бізнесу так важливо підхоплювати цей тренд уже зараз. Кілька тез із дискусії публікуємо у нашому блозі.
робота над проєктом

Гроуз-маркетинг — основний двигун прогресу в компанії

Саме ця тенденція у сучасному маркетингу відповідає за зростання (growth), розширення і просування бізнесу за допомогою інноваційних розробок.

Перш ніж визначитися з ідеями маркетингу зростання, які бізнес може використовувати у поточних умовах, важливо спочатку зосередитися на аналізі стратегічних потреб проєкту. І вже потім докласти всі зусилля для детального вивчення вашої основної цінності — кінцевого споживача.

Відмінність від традиційного маркетингу —інженерно-системний підхід

Так, спліт-тестування — один із базових інструментів «вибухового зростання», який дозволяє швидко перевірити працездатність ідеї, а в разі провалу — відкинути її та рухатися далі.



«Постійні експерименти, оптимізація конверсії на різних етапах, аналіз показників, спостереження за активними користувачами та виявлення їхніх потреб — це все про гроуз-маркетинг».
Марк Патчет
засновник Growth Shop

Не боятись експериментів і помилок — частина розвитку

Звичайно, тут не обійтися без креативної команди, яка своїми оригінальними кейсами буде привертати увагу потенційних клієнтів. Робота гроуз-команди повинна базуватися на конкретних гіпотезах. А вони у свою чергу — на аналізі воронки продажів і даних, зібраних аналітиками. Чим більше гіпотез, тим краще.



«Як тільки кожен у команді зосередиться на своїй задачі заради конкретного KPI, ви побачите:
дані — лише один з інструментів досягнення мети».

Руслан Назаренко
менеджер із розвитку Braid

Гроуз-маркетинг — це систематичний аналіз та фокус на найважливіших процесах

Систематичний аналіз воронок продажів і поведінки користувача в ній породжує гіпотези змін зростання. Наприклад, гроуз-маркетолог після першого запуску рекламних онлайн-кампаній, регулярно стежить за їхньою ефективністю та, оновлюючи, перезапускає. Ці зміни ґрунтуються на попиті споживача та даних з перших тестувань. Безумовно, цей процес був би неможливим без якісного дата-аналізу.



«Гроуз — це все про дані. Це спритність і фокус на процесах, які найбільшою мірою сприятимуть досягненню вашої мети».
Кет Тренот
маркетологиня Growth Shop

Гроуз-маркетинг попереджає компанії про необхідність безперервного зростання

Без цього вони просто загубляться у морі таких же цікавих, але більш ініціативних та прогресивних проєктів. Найефективніше, що може зробити компанія, аби обігнати конкурентiв, — це якомога швидше удосконалити те, що вже існує. А зробити це без даних та оптимізації майже неможливо.




«Слід почати думати про маркетингові канали та способи просування, як тільки ви вирішили запустити продукт».
Дарина Свірчевська
маркетингова аналітикиня Booking.com
Дякуємо за участь в онлайн-дискусії Марку Патчету, Кет Трентон, Руслану Назаренку та Дарині Свірчевській.

Повний запис івенту доступний на YouTube-каналі школи Projector. Крім того, зануритись глибше у дотичні теми пропонуємо на курсах Growth Analytics чи Growth.
Гараж
Сподобалась стаття?