ГАРАЖ
Від графічних стилів до психології впливу: що почитати графдизайнеру
Аби бути хорошим дизайнером, недостатньо мати лише хороші навички з композиції чи кольорознавства. Потрібно постійно розширювати кругозір, і література — чи не найкращий спосіб цього досягти.

Куратори Саша Гусаков, Нонна Старущенко і
Гліб Капоріков зібрали книги, які колись прочитали самі, а тепер радять своїм студентам.
«Книжки про дизайн з'являються не так швидко, як хотілося б.

Базові правила і принципи вже давно описані дідусями дизайну. Тому я вирішив зробити підбірку не про правила дизайну, а про дизайнерів, які, на мою думку, варто прочитати».


співзасновник та дизайн-директор The Goort
Девід Ейрі
«Дизайн для душі, бізнес для грошей»
Must read для дизайнерів незалежно від напрямку. Девід — автор кількох бестселерів і популярного блогу. У книзі він зібрав історії та поради в першу чергу про те, як вести справи, а вже в другу чергу — про творчість.
Майкл Бейрут
«Тепер ви це бачите. Й інші есеї про дизайн»
Байки, думки і короткі історії з буднів дизайнера в Нью-Йорку. Книга містить статті Майкла на різні теми: і про те, як він вчився вести бізнес у Лелли Віньєлі, і про те, чому варто подивитися серіал Mad Man від AMC. Не чекайте чітких інструкцій, як побудувати найбільше дизайн-агентство у світі. А от інсайти про свою роботу ви точно отримаєте.
Адріан Шонессі
«Як стати дизайнером і не продати душу дияволу»
Роздуми Адріана про дизайн. І не тільки про його творчу складову, а й про роботу з клієнтами чи створення студії. Якщо ви позіхає, коли складаєте рахунки, в деяких місцях книги вам може стати нудно. Але Адріан тут же вставляє розділ про творчість. А ще на полях він дає багато посилань, імен і паралельних ідей.
Ед Кетмелл, Емі Воллес
«Корпорація творців»
Зберегти гнучкість розуму і не закостеніти від роботи. Автори розповідають, як вони створювали команду Pixar, діляться методиками, як боротися з інерцією в команді і створювати крутий продукт, лишаючись в межах дедлайнів і бюджетів.
Стівен Прессфілд
«Війна за креатив»
Автор книги — письменник, який сам подолав «супротив». Так Стів називає сили, які заважають робити те, чого ми хочемо. Прессфілд розказує, як з ними боротися, у другому розділі книги. І завершує його главою «Жодної містики». А вже наступний розділ починає з розмов про ангелів і муз. Та якщо дочитаєте до кінця, зрозумієте, навіщо була потрібна ця глава.
«У мене вийшов мікс книг, що мають розширити кордони сприйняття.

Більшість з них —скарбниця імен та прикладів дизайну. Тому наберіться терпіння і постійно тримайте поряд смартфон, бо постійно доведеться щось гуглити». Без психології в дизайн-сфері теж далеко не поїдеш, тому додала сюди свою улюблену книгу про роботу з людьми».


співзасновниця Studio LLIWELL
Стівен Геллер, Сеймур Кваст
«Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів»
Це справжня енциклопедія стилів: як почалося відділення дизайну від мистецтва, як він змішувався з технологіями. А ще історія епох та ідеї різних поколінь. З цією книгою краще не поспішати — треба зупинятися на іменах, знакових об'єктах та гуглити все-все.
Чіп Кідд
«Перше враження. Як відрізнити хороший дизайн від поганого»
Читається за чашкою кави, а роздумів вистачить на тижні. В легкій формі Чіп пояснює, як він оцінює дизайн. Виявляється, його система дуже проста. Книга складається з прикладів дизайну та самого аналізу.
Дмитро Чернишов
«Як люди думають»
Одвічне питання: звідки беруться ідеї? Шаблонні фрази про «музу», «талант» чи «художниками народжуються» — лише міфи. І в цій книзі наведено багато інструментів, які це доведуть. В розділі «практика» автор розкриває процес пошуку ідей.
Майкл Джанда
«Спали своє портфоліо»
Не портфоліо єдиним має жити дизайнер. В цій книзі є і про роботу з клієнтом, і про ставлення до критики, і багато порад, які можуть зберегти кілометри нервових клітин. Якщо ви працюєте на фрілансі або хочете чогось більшого, ніж ресайзити банерочки, книга точно для вас.
Роджер Фішер, Вільям Юрі, Брюс Паттон
«Шлях до так»
Автори книги — засновники переговорного проєкту в Гарварді. Вони виступали радниками в переговорах між державними лідерами, які конфліктують. Тому не з чуток знають, як зберегти відносини і домовитись. Книга дає глибоке розуміння людських мотивів і допомагає краще розуміти клієнтів партнерів.
«Професія дизайнера дуже різнобічна.

Тому в моїй підбірці тільки одна книга безпосередньо про дизайн. Решта допоможуть у формуванні мислення, розуміння ринку, процесів, психології, механік донесення інформації та презентації тощо».


співзасновник Studio LLIWELL
Пол Ренд
«Дизайн: форма і хаос»
Легенда графічного дизайну Пол Ренд розмірковує про те, як народжується хороший дизайн, про форму, зміст, ідею, роль досліджень і презентацій. Ця книга — чудовий спосіб потрапити в голову одного з найвідоміших метрів.
Джек Траут, Ел Райс «Маркетингові війни»
Класична книга для… маркетологів. Навіщо її читати дизайнерам? Бо вони теж займаються маркетингом. Книга базується на працях німецького військового історика Карла фон Клаузевіца. Тут не лише абстрактні стратегії, а й кейси відомих брендів. Наприклад, протистояння BIC та Gillette.
Кріс Андерсон
«Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів»
Дизайнерам часто не вистачає вміння стисло і влучно донести ідею. Президент і куратор щорічної конференції TED Кріс Андерсон розповідає, як ефективно побудувати промову і справити враження за 18 хвилин. Тут є практичні поради та історії з життя конференції та її спікерів.
Роберт Чалдіні «Переконання: революційний метод впливу на людей»
Будь-яка книга Чалдіні — справжній скарб для дизайнера! Автор розглядає принципи переконання людей, розповідає про те, як необхідно будувати комунікацію щоб отримати підтримку. Є тут і про керування увагою, роль асоціацій, авторитету та багато іншого. А головне Чалдіні показує, як це застосовувати на практиці.
Роберт Чалдіні
«Психологія впливу»
Ще одна книга Чалдіні дасть цілком наукову відповідь на питання "чи справді секс може все продати" (спойлер: ні). Або «що людина обиратиме, коли вона напружена?» І все це не про маніпуляції. Автор навпаки закликає до чесності та наводить приклади використання цих знань для просування неякісних товарів. Ця книга — як атомна енергія: в розумних руках здатна творити чудові речі!
Нір Еяль, Раян Гувер
«На гачку. Як створити продукт, що чіпляє»
Зробити з простого покупця — лояльного, а згодом і відданого. Цього можна досягти, якщо розуміти шлях користувача і процес формування звичок. Про ці механізми і йдеться у книзі. Все тут описане можна перенести на дизайн і комунікацію — де і що розмістити на зображенні, як візуальною мовою розказати історію, що досягне умів і сердець глядачів.
Гараж
Сподобалась підбірка?