ГАРАЖ
Знімаємо фешн: поради фотографа Вови Клевера
Куратор курсу Fashion Photography Вова Клевер розповів, з чим в своїй роботі стикається фешн фотограф та як досягнути ідеального балансу під час всього знімального процесу.
Робота, де немає кордонів
Певно, я всіх вже втомив цієї фразою. Але саме так воно і є. Працюючи в моді, ми можемо вигадувати абсолютно все, що завгодно. Дуже важливо вміти розповісти певну історію, адже ми продаємо в першу чергу мрію, як казала Діана Вріланд, а повністю втілила цей принцип в життя головний редактор Vogue Italia Франка Соццані.
Робота, у команді
Працюючи в команді, у роботі фотографа завжди трапляються на шляху цікаві та талановиті люди. Як на мене, фотограф має бути гарним менеджером, щоб зібрати та згуртувати команду навколо себе, адже розуміння того, що кожен із учасників теж художник дає можливість розкритися їх особистості. І тоді результат зйомки приречений на успіх. Важливо пам'ятати, що комунікація у команді — це такий собі творчий пінг-понг, коли кожен обмінюється ідеями та пропозиціями.
Трішки психології
Доволі часто можна почути питання стосовно того, як працювати з моделями. Особисто в мене, цей процес побудований на психології комунікації з людиною. За доволі короткий час ви маєте стати другом/подругою моделі і знімати її так, ніби ви знайомі із самого дитинства, адже саме модель має вам подарувати ті самі кадри. Я часто жартую на зйомках, що дає змогу розслабитися всім учасникам процесу. Крім цього, підібрати правильний плей-лист до зйомки, який би відповідав тематиці на настрою зйомку — must be.
Від мудборду до реалізації
Люблю думати і говорити, що 80% результату зйомки робиться поза кадром. Що я маю на увазі? Особисто в мене багато часу та ресурсів йде на вибудування творчого процесу і генерації ідеї зйомки. Я люблю продумувати все до дрібниць, але при цьому залишаючи долю спонтанності під час зйомки. Час від часу я роблю розкадровки, де все розписую подетально. Світло, б'юті, сети, настрій та все інше.
Робота з клієнтом
Ми будемо багато говорити про на курсі Fashion Photography, адже це важлива складова модної індустрії. В першу чергу, кожен має пам'ятати про те, що робота фотографа — це по суті та ж сама робота зубного майстра. Ви замислювалися над тим, що ви не кажете зубному, як краще лікувати зуби? Так само й тут, від нас залежить весь творчий процес та кінцевий результат. Тому потрібно вміти доносити та відстоювати свої ідеї так, щоб клієнт вам відповів: «Так це саме те, що я хотів/ла». Поважайте свій ресурс, роботу та не демпінгуйте ринок.
Навчитися знімати кампейни, лукбуки та модельні тести. Працювати зі світлом та обирати локації. Робити ретуш й кольорокорекцію. А ще комунікувати з клієнтом, збирати професійну команду зі стилістів та візажистів можна на курсі Fashion Photography.

Фото: Вова Клевер
Гараж
Сподобалась підбірка?