Сім'я
Коли познайомився з дружиною, зрозумів, що далеко не ідеальний. Настя — та людина, для якої дуже важлива підтримка і участь, допомога людям. Навчився у неї всьому доброму і гарному.
Вважаю, що нашій доньці з нами пощастило як з батьками, оскільки ми дуже вільні і у широкому сенсі творчі люди, для яких головне — створювати, а не просто йти і заробляти гроші.
Донька малює, займається кінним спортом, знає про коней взагалі все, вчиться грати на скрипці, але робить лише те, що обирає сама. Ми не втілюємо через неї свої нереалізовані батьківські мрії і не нав'язуємо свої інтереси.
Намагаємося також не перезавантажувати — от прокинеться вона зранку, розуміє, що дуже втомлена, може й пропустити школу.
Фемінізм
Раніше про ці всі речі не замислювався. Є хлопчики, є дівчатка. Коли дружина стала вивчати питання фемінізму, до мене теж стало поступово доходити. Настя прихильниця цього руху не в плані радикальних речей, а в плані того, щоб люди ставилися до інших з повагою, незалежно від статі. Для мене це найголовніша цінність і ознака того, що фемінізм — це не перебільшення і не зашквар, а необхідна для суспільства в освіті і вихованні річ.
Коли дізнався про існування фемінізму, згадав усю несправедливість зі школи і вузу. Серед моїх знайомих були хлопці, які ставилися до дівчат, як до якогось «м'яса». Мене і тоді це бентежило, тому що я завжди був романтично налаштованою людиною і, хочеться вірити, порядною.
Я б виховував сина так, щоб він не ставився до дівчини як до «слабкої статі», а як до рівнозначної людини, до друга, не сприймав дівчат як об'єкт.
Впевнений, що людей потрібно виховувати на рівних, щоб дівчина знала, що її місце не «біля плити», і що їй не обов'язково працювати на якихось «жіночих» професіях. Як показує практика, немає жіночих чи чоловічих професій.
Коли люди не вільні, їм зручніше жити стереотипами. «Оце — жінка, я з нею роблю таке-то. Я — мужик, я п'ю пиво, дивлюся футбол, матюкаюся». Спеціально кажу про найпримітивніші речі, тому що на них все й будується. І на жаль більшість усім цим живе.