Гараж

Дистрибуція контенту в Facebook та Linkedin: поради куратора Content Marketing

На лекції «Контент маркетинг в 2020. Pre-launch і дистрибуція контента» для Projector куратор Content Marketing і гроуз-маркетолог Ілля Азовцев розповів про одну зі стратегій контент-маркетингу в lemlist. На кейсах компанії він пояснив, як побудована дистрибуція контенту в соцмережах Facebook та Linkedin. Ділимося конспектом.
студенти зі смартфонами

Класичне просування: залишити не можна змінити

lemlist — це SaaS product для B2B сфери, який допомагає надсилати холодні листи. До того я був у проєкті lempod, який за менш ніж рік вдалось розвинути з 4 до 40 тисяч MRR. До старту роботи в lemlist моє уявлення про роботу з контентом було класичним: маркетологи обирають ключові слова, за ними готуємо контент, за певний час потрапляємо в ранжування й отримуємо трафік. Але це далеко не єдиний шлях.

Ми вирішили сфокусуватися на дистрибуції контенту. Раніше головними каналами були сторінки компанії чи працівників у Facebook, Linkedin чи Twitter, з яких отримували кілька лайків (від самої команди) і 0 залучення й переходів. Звичайно, SEO — це важливо, але пам'ятайте:

  1. якщо ви тільки створюєте блог чи ще не маєте результат від контенту, є ризик переплутати цілі — зосередитись на чомусь далекому і не мати результату зараз;
  2. навіть якщо ви зробите все правильно, результати можуть прийти через кілька місяців, рік або й ніколи.
Сучасне рішення для отримання трафіку вже сьогодні — контент-дистрибуція, тобто пошук платформ для поширення контенту. Ваша ціль — підібрати місця, де можна ділитися лінками. Щоб у відповідь отримувати трафік і лідів.
У жодному разі не залишайте статтю у блозі. Сприймайте її як продукт — для запуску оцініть ринок та познайомтеся з клієнтами.

Пошук каналів для дистрибуції контенту

Найперше, для такої мети є загальні платформи: Quora, Facebook, Linkedin, Slack Community тощо. В їхніх межах потрібно шукати місця, де спілкується саме ваша цільова аудиторія. Зазвичай це закриті групи, об'єднані однією тематикою.

Друга група платформ — специфічні. На відміну від загальних вони і є створені для вашої цільової аудиторії. У випадку lemlist це: Growth Hackers, Rest, Quuu тощо. Як варіант їхнього пошуку — вводити ключові слова зі своєї тематики в пошуковику. Далі потрібно проаналізувати, чи дають ці платформи можливість ділитися контентом і наскільки активною є тамтешня аудиторія. Після цього з'ясуйте в самих користувачів, який канал для них є найзручнішим для споживання. Наприклад, за допомогою посту-опитування.
скріншот опитування у фейсбуці

Facebook pre-launch: працюємо з закритими групами

У маркетингу є дуже багато цікавих тем, тому наша задача для ввідного посту — спонукати до обговорення актуального. Коли люди активно долучаються, допис піднімається в видачі. Важливо давати фідбек кожному, щоб створити відчуття важливості теми.

Коли ми зібрали потрібний фідбек та вже підготували статтю, у нас є два варіанти:

  1. додати лінк до старого посту — і люди, які бачили пост до цього, побачать апдейт;
  2. поділитися новим постом зі статтею, але — нагадати про недавнє обговорення, подякувати кожному і тегнути найбільш активних, для яких і готували текст.

По-перше, будь-який адмін пропустить вас із таким дописом. По-друге, задіяні в pre-launch радітимуть побачити результат, бо відчуватимуть зв'язок із контентом. Так ви отримаєте людей, які переходять з закритої групи на статтю.
скріншот посту в фейсбуці
Чому цей варіант працює? Кожен сприймає Facebook як тусовку з друзями, тому не боїться відкритого спілкування, не боїться бути сприйнятим хибно. Сама соцмережа дає можливість розвинути ком'юніті. Зараз це те, що підриває ринок.

Кейс дистрибуції контенту в Linkedin

Зараз Linkedin нагадує Facebook років 10 тому: тут багато користувачів, але серед них мало контент-мейкерів. Саме тому у нас більша можливість отримати фоловерів без реклами. Якщо багато людей залишають коментарі, Linkedin також сам підніматиме ваш пост, адже це його критерій цікавості допису.

Наприклад, я знав, що писатиму текст про найкращі інструменти для верифікації e-mail. В одній з груп я запропонував: охочі першими отримати такий текст можуть заповнити форму за лінком і підтвердити свою дію за допомогою коментаря під дописом. Я ще нічого не поширював, але вже мав електронні адреси зацікавлених і зібрав їх же навколо цього поста.
скріншот ілюстрування прелончу
Через кілька днів ми опублікували статтю і розіслали листи всім за анкетами за допомогою lemlist. У листах подякували аудиторії за інтерес та поділилися лінком. Так ми додали статті особливої ексклюзивності.

У цьому випадку фактично з одного допису і навіть без готового блогу ми набрали близько 900 людей через анкети. Коли вийшла публікація і ми зашерили через листи лінки, отримали близько 400 тих, хто зайшов на сайт.

Ще кілька універсальних лайфхаків

Не забувайте про історії — вони працюють набагато якісніше, ніж прямий заклик клікнути. Реклама в користувачів соцмереж звідусюди, а дружнього спілкування мало.

Також пам'ятайте про чітку структуру постів. Фактично їх потрібно ділити на 3 складові:

  1. catching intro — тизер у перших трьох рядках; якщо читачі натиснуть See more, це переконає соцмережу в цікавості посту;
  2. problem, де пояснюємо важливість теми, яка резонує людям;
  3. solution, де ділимося власною статтею як рішенням.

Якщо ви на перших кроках, не сильно фокусуйтеся на глибоких даних. Ви витратите багато часу і побачите: могли мати не 700, а 850 людей трафіка. У відсотках це суттєво, але не в реальних людях. Залиште аналіз на реальні результати, коли йтиметься про десятки тисяч MMR.

Будьте готові, що не всі заповнять форму чи перейдуть за лінком. Тим не менш у вас будуть люди, які поставили лайк. Їх ви можете заскрейпити; є багато інструментів, але в lemlist ми надаємо перевагу Phantombuster). Далі — додатись до їхніх контактів та написати особисте повідомлення: пояснити, чому ми звертаємось, та поділитися лінком на статтю — результат обговорення з вподобаного ними посту. Це допоможе і розвинути власний акаунт, і отримати взаємодію людей з контентом.
скріншот взаємодії з постом у лінкедині
Усе це — лише частина нашого досвіду роботи з контентом. І тут працює принцип Парето: 20% зусиль витрачаємо на створення контенту, 80% — на його дистрибуцію. Але, звичайно, такий розподіл можна впроваджувати лише тоді, коли ми достатньо добре розуміємо інтереси цільової аудиторії та вибраних ком'юніті.
Дізнатися більше про роботу з контентом, затестити все на реальних кейсах та отримати фідбек куратора можна на курсі Іллі Content Marketing. А знайти вакансію мрії — на телеграм-каналі Advertising Цех.

Текст: Тоня Чундак
Головне фото: Наталія Азаркіна

Гараж
Сподобалась стаття?