Досвід
Не починай працювати без референсів: що я дізналася на піврічному курсі по CG
Історія випускниці CG Fundamentals, яка покинула юридичну кар'єру та повернулася до улюбленої справи.

Про складнощі та перемоги на курсі, професійні інсайти та нові механізми роботи.
Пів року тому я не просто прийшла на насичений шестимісячний курс CG Fundamentals, а зробила перший крок до кардинальних професійних змін. І залишила позаду юридичну кар'єру.

Оскільки я без класичної освіти, то хотіла освоїти художню базу, навчитися швидко на якісно працювати в програмі Photoshop, створити свої перші роботи 2D художника, ознайомитись з трендами в індустрії.

випускниця курсу
Від юриспруденції...

Я була творчою людиною в школі, встигала і малювати, і виступати в шкільних виставах. Після школи пішла в Академію внутрішніх справ та стала спершу бакалавром, а потім і магістром права. З дитинства хотілося відстоювати права інших людей та знаходити істину.

Шість років я працювала юристконсульткою в міжнародних компаніях, але ця професія дуже нервова та стресова. Нервів стало більше, ніж задоволення. В один із таких стресових моментів я вирішила кардинально змінити життя. На аркуші паперу перерахувала все, чим хотіла б займатись. Малювання стало одним із пунктів.

...до світу ігрової графіки

Погодитися на 6 місяців навчання було… складно. Потрібно було повністю змінити свій графік. На час курсу я майже повністю випала із соціального життя. За два місяці мій чоловік та друзі вже звикли до того, що я завжди працюю, й іноді навіть не запрошували на зустрічі :)

Перші три місяці я вимірювала час відрізками від суботи до середи. В ці дні проходили заняття, на які завжди потрібно зробити домашку.

На курсі завжди були чіткі дедлайни для здачі робіт — якщо ти вчасно не здавав роботу, то міг не отримати фідбек. Це виховує софтскіли. Наявність чітких дедлайнів мене дуже дисциплінувала та навчила працювати по таймеру. Круто, коли ти вмієш чітко розписати свій пайплайн та час на виконання кожного етапу роботи.
Кожний день ставав маленькою перемогою. Потрібно тримати себе в тонусі постійно — змінювати свої звички та працювати правильно, використовуючи знання з курсу.
Пропс: письмовий стіл планетника
Постійна взаємодія з кураторками

Для комунікації була створена група в Slack, в якій студенти курсу обговорювали свої роботи з викладачами, ділились своїми досягненнями, інформували один одного про цікаві новинки у сфері CG та просто підтримували один одного. Дуже мотивувало те, що ти міг бачити в реальному часі прогрес інших учнів, та намагався не відставати від інших.

Фідбеки надавались у відеоформаті від 20 до 60 хвилин. Круто, що кожному записували окремий фідбек на роботу. Коли я дивилась фідбеки своїх одногрупників, то дізнавалася більше нового та вчилася на помилках інших.

Якось після лекції про перспективу, ми отримали додаткове завдання: знайти на скетчі локації лінію горизонту і вибудувати точки сходу всіх предметів. Я витратила майже 2 години, щоб знайти лінію горизонту та точки сходу всіх предметів. Отриманий фідбек розтягнувся на годину. Це було складне завдання для новачка, тому Катя цілу годину пояснювала мені помилки й способи виправлення.

Наприкінці другого місяця навчання ми отримали завдання створити книгу про улюбленого супергероя. Я обрала Тора. Напередодні здачі фінальних скетчів в прокат вийшла друга частина фільму «Месники: Війна нескінченності». Після тригодинного сеансу я працювала до п'ятої ранку над фінальним скетчем книги Тора. І зранку здавалося, що книга вийшла просто супер — неповторний дизайн, все гармонійно і продумано.

Опустила на землю мене кураторка Таня: «Книга дійсно чудова, але… давай ще раз перевіримо перспективу, попрацюємо над композицією і поясни, що ти мала на увазі, зобразивши відьомський знак на молоті?» Те, що цей знак є відьомським, я дізналась від Тані :) Звісно, засмутилася.

Але моя ідея потребувала цієї критики — і на фініші отримала саме те, що шукала.

Перша невдача — русалка :) До свята Івана Купала ми отримали додаткове завдання: за 20 хвилин намалювати тематичний скетч русалки: використовувати референси та зробити study copy. За 10 хвилин я зробила швидку копію русалки й вирішила створити власну. Її я вже малювала майже пів години, навіть вивчала статті Вікіпедії про цих створінь.
Що сказала Таня:

— Ти молодець! Перша русалка досить непогана. Вже видно, що ти починаєш розуміти лінії та форму. Але друга русалка… Якщо їх поставити поряд, то ніхто не повірить, що їх намалювала одна і та ж людина з перервою у 20 хвилин. Її ніби намалювала дитина.

Важко сприймати критику, навіть якщо вона стовідсотково конструктивна.

Просто другу русалку я намалювала без використання референсів, а на кожну частину тіла та одягу потрібно мати мінімум 3 референси, щоб зрозуміти анатомію, поведінку текстури тканини, волосся і т.д.

Це був хороший урок: завжди використовувати референси, адже ними користуються навіть коміксист Натан Фокс та концепт-художник Джама Джурабаєв.

Winscreen
Проєкти

Робота на курсі була побудована так, що кожен студент міг спробувати свої сили в різних проєктах з різним рівнем складності та стилістики. Їх було так багато, що зараз я сама допрацьовую незавершені завдання відповідно до отриманих фідбеків кураторок.

Ще на першому занятті стало зрозуміло, що Таня та Катя — фанатки своєї справи. Вони дуже відрізняються, у кожної власна манера викладання, свої пайплайни, різний досвід роботи в ігровій індустрії. Це круто.

На початку кураторки дуже впливали на мою роботу, щоб прищепити художній смак. Давали поради, що потрібно змінити в роботі, як попрацювати з композиційними моментами чи з кольором. У нас було правило, що якщо ти отримав фідбек від кураторок, але не погоджувався з ними, то це твоє рішення і ти можеш не вносити правки. Потрібно тільки обґрунтувати.
Зуми і тулузи
З чим я закінчила курс?

Навчилась правильно використовувати референси, дізналась як користуватись інструментами для побудови перспективи, як працювати з тоном, світлом, тінню, композицією. Як правильно планувати свій час при виконанні роботи, як працювати з різними матеріалами.

Що ви можете почати робити вже і продовжувати протягом курсу:

- паралельно вивчати одну з програм, які дозволяють моделювати в 3D (наприклад, Blender)
- кожного дня малювати невеликі стадіки (роботи на 15–20 хвилин, основна мета яких — розібрати предмет, форму, матеріальність, перспективу)
- завести власний арт-інстаграм
- підписатись на сторінки відомих художників у сфері game development (наприклад, я слідкую за Vera Velichko, Evgeny Viitman, Jama Jurabaev, Mitch Leeuwe).
Слот
Відчуваю себе переможцем

Я отримала не лише знання, але й познайомилась з класними та цікавими людьми, знайшла нових друзів та вважаю, що куратори курсу стали для мене менторами.
Професійні інсайти з курсу:

- виконувати задачі поетапно, працювати по пайплайну;
- максимально оптимізувати робочий процес;
- не забувати про референси;
- створити власний чекліст проблем і складнощів та перевіряти роботу після завершення на їх наявність;
- пробувати нові техніки роботи;
- завжди перевіряти роботу ще раз перед надсиланням.

Тепер тільки вперед. Активно шукаю роботу, допрацьовую свої проєкти та вже думаю про курси по вивченню програми Blender.
    Професійні інсайти з курсу

    - виконувати задачі поетапно, працювати по пайплайну;
    - максимально оптимізувати робочий процес;
    - не забувати про референси;
    - створити власний чекліст проблем і складнощів та перевіряти роботу після завершення на їх наявність;
    - пробувати нові техніки роботи;
    - завжди перевіряти роботу ще раз перед надсиланням.

    Тепер тільки вперед. Активно шукаю роботу, допрацьовую свої проєкти та вже думаю про курси по вивченню програми Blender.

    Courses
    Сподобалась стаття?