досвід
«Я просто хотіла нарешті розібратися з цими клятими м'язами»: досвід студентки курсу з анатомії для художників
Студентка курсу Anatomy for the Artist Ангеліна Клебан поєднувала навчання на курсі з підготовкою до ЗНО і навчанням у школі. І все одно отримала золотой диплом. Вона розповіла Projector Mag, наскільки їй було важливо опанувати анатомію, як малювала раніше та чому не могла спокійно заснути, поки не отримувала гідний результат.
Навіщо художнику анатомія
Спочатку я намагалася самостійно вивчати анатомію, але зібрати таку кількість інформації докупи було дуже важко: кожен художник пояснював по-різному й неможливо було вчити. Серйозно малюванням я зацікавилась десь два роки тому, коли мені було 15.

Я думаю, що не кожному художнику потрібно знати анатомію досконало. Наприклад тому, хто малює пейзажі вистачить і понять про загальні пропорції. А от людям, які мають хоч мінімальний зв'язок з тілом — знати її обов'язково. І неважливо чи це герой мультфільму, чи персонаж якогось бренду (на мою думку, якраз ті, хто стилізують тіло мають знати анатомію навіть краще, ніж портретисти). На початку курсу я багато не розуміла, але з часом інформація засвоїлася і тепер я можу інтуїтивно накидати фігуру. У мене досі є декілька моментів, які даються трохи важко, але загалом малювати зараз стало набагато легше.

Роботи для натхнення я знаходжу в Інстаграмі та Пінтересті, можу годинами шукати там чи референси чи арти. Частіше за все, я дивлюся як можна стилізувати персонажів, їхнє тіло, одяг й що відбувається по кольорах. Якщо знаходжу роботу, яка мені дуже сподобалась — я намагаюся її проаналізувати і повторити ту техніку чи на кшталт, щоб зрозуміти, що мені там сподобалось. І, можливо, в майбутньому я щось візьму від цієї роботи.

студентка курсу Anatomy for the Artist
Золотий диплом та «кляті» м'язи
Що давалося найскладніше? Руку (не долоні) та спину було малювати дуже важно. У спини не було чітких понятть, вона у кожної людини виглядає зовсім по-різному. Чим більше я шукала референси, тим більше плуталася. Потім я просто виділила для себе найголовніше і вже підналаштовувалася під ситуацію.

Щодо рук — я не зовсім розуміла, як скорочуються м'язи. Наприклад, ти бачиш конструкцію, і лише починаєш у неї вникати, як людина розвертається на декілька сантиметрів і вже вся конструкція виглядає інакше. Але з часом руки стали для мене однією з найцікавіших частин для малювання.

Наприкінці курсу я отримала золотий диплом, тобто з відзнакою. Але я навіть не замислювалася над тим, щоб робити все ідеально. Я просто хотіла нарешті розібратися з цими клятими м'язами й малювати без постійного пошуку референсу подібної пози, яку я собі задумала.

І коли я не могла щось розібрати впродовж 2-х днів, то трохи забивала, типу, мені вистачить і цих знань. Але коли я бачила, що у інших все виходило,а у мене в результаті не дуже (руки, спина) мене це чомусь не влаштовувало, починала про це постійно думати. Тут вже більше через принцип я мала намалювати так, як мені сподобалось б найбільше. Тільки так я могла спокійно заснути.

Але у мене так лише з малюванням. Якщо в школі з предметами виникає схожа ситуація, то я можу просто забити, бо мені не дуже цікаво в це заглиблюватися.
3 місяці в Projector важливіші, ніж 11 років у школі
Зараз я готуюсь до вступу в університет на образотворчу спеціальність. Поки є час, намагаюся заробляти трохи грошей, малюючи портрети. А ще я дуже хочу малювати комікси. Мені ну дуже подобається те, що нарешті я малюю ті пози й тих персонажів, яких задумувала. А не тих, яких можу собі дозволити, враховуючи навички. До курсу мене це сильно обмежувало й морально тиснуло.

Мені допомагала не тільки особиста конкуренція на курсі, а й те, що я бачила, що в майбутньому я легко і чітко малюю персонажа з крутою перспективою, з різними динамічними позами, з різною виразною і круто стилізованою мімікою, жести рук тощо.

Чесно кажучи, цей курс за 3 місяці дав більше, ніж школа за 11 років навчання. Без перебільшень. Після закінчення курсу, я навіть не розуміла, як могла стільки років хоч щось малювати без цих навичок. Та що казати, й зараз не розумію. Страшно уявити, що буде, коли я піду на наступний курс.

Найяскравіша згадка з курсу – це те, як я малювала череп. Це було одне з перших завдань. Під час малювання я часто зберігаю роботу на якомусь з етапів, щоб оцінити сам процес. І коли я вже закінчила, то передивилася це все. Йой, завдяки порадам кураторки Софії я за пару годин зробила такий класний арт, що не могла повірити, чи реально я його намалювала. Тоді я була в шоці від себе.
Де мій вільний час?
Я серйозно зацікавилась малюванням тоді, коли читала мангу. У ній був просто ідеальний малюнок: задній фон, пропорції, перспектива, персонажі, складки на одежі, динамічні пози. Дивлячись на це все, я дуже надихнулася, захотіла малювати так само, зрозуміла, що я готова присвятити цьому все своє життя.

Чи важко було поєднувати навчання на курсі одночасно з навчанням в школі? Важке питання, з одного боку так, з іншого — ні. У нас було дистанційне навчання, тому я під час уроків іноді виключала звук зуму і виконувала домашки з курсу. Або просто пропускала уроки. І все було нормально.

Але коли я почала підготовку до ЗНО, паралельно продовжувалаа робити домашні завдання у школі й ще навчалася на курсі, то стало трохи важче. Я просто перестала з'являлась на уроках, виконувала якісь тести і домашні завдання з різних предметів. Тоді було важкувато, адже курси у мене були в пріоритеті, а я мала зовсім мало вільного часу.
Якщо ви теж бажаєте опанувати анатомію, щоб в розвинути свої навички у малюванні, то радимо комплексний курс
Anatomy for the Artist.

Редакторка: Лєна Ковальчук
Роботи: Ангеліна Клебан
Courses
Сподобалась стаття?