Про продуктовий дизайн
Я не прокинувся одного ранку і не захотів стати продуктовим дизайнером. Це був довгий шлях. З Photoshop я познайомився ще в школі — щоб замальовувати логотипи на шпалерах для робочого столу. Ну і прищі на світлинах знайомих дівчат. А потім була робота в поліграфії, графдизайні, веб-дизайні, геймдеві та інше. Коли ти міняєш сферу діяльності — варто спробувати все, щоб зрозуміти, що тобі ближче.
Коли я працював на аутсорсі, то постійно помічав такі помилки у своїх роботах, які вже не міг виправити — після завершення завдання ти з ним прощаєшся. Я хотів отримати можливість виправляти власні помилки. Це можливо в продукті, який від тебе нікуди не йде.
Певно, я не зміг би працювати в якійсь великій компанії, типу Google, в якій ти відповідаєш тільки за щось маленьке, і ти не маєш можливості впливати на продукт в цілому. Зараз я маю таку можливість і кайфую від цього.
Я часто звертаю увагу на факапи не лише в дизайні, але й просто в побуті. От, наприклад, вмикач світла в кімнаті розташований занадто низько чи занадто високо — і ти не можеш відразу його знайти. Якщо його немає тут, то де ж він? Можливо, світло повинне ввімкнутися автоматично. Можливо, лампочка перегоріла?
Ми розробляли додаток для компанії, яка займаються інспектування газодобувних станцій. Це досить специфічна тема — купа технічної інформації, абревіатур. І ти думаєш: дідько, як з цим працювати взагалі. А десь через місяць ти вже розумієш те, що здавалося дуже далеким. І так детально ти вивчаєш кожний продукт — це круто.
Мій найбільший професійний страх — стати непотрібним. Власне, тому я постійно вчуся. І якщо хтось може змусити себе займатися вдома, я обрав інший шлях — офлайнові курси (після цієї розмови Ілля побіг на воркшоп в межах курсу UX. Human-Centered Design). Тому й перше, про що я думаю, коли хтось згадує Проджектор — це ріст.
Рости в роботі допомагає стрес. Якщо ти постійно в комфорті — ти просто вдосконалюєш те, що і так вмієш. Зона комфорту не має сенсу, вона повинна бути вдома, поряд з сім'єю. А в роботі хочеться адреналіну.
От не розумію я жартів про п'ятницю. Оцього всього: «ура, п'ятниця, робочий тиждень закінчився», «нарешті два дні без роботи». Якщо ти так чекаєш вихідних, то очевидно займаєшся не тим. Я не розділяю життя і роботу. Це — один органічний потік, де все плавно перетікає одне в одне: робота, сім'я, друзі, хобі. Впевнений, що життя занадто коротке, щоб постійно чекати вихідних.